DieRoten.pl

Keller: Sane potrzebował od czasu do czasu „kopa”

23.04.2022, 09:50:14
Shutterstock

Choć jeszcze nie tak dawno temu Leroy Sane zachwycał swoją formą, to w rundzie jesiennej skrzydłowy Bayernu zdecydowanie gra poniżej swoich możliwości…

W bieżącym sezonie 2021/22, Niemiec w 42 meczach zdobył 14 bramek oraz zanotował 15 asyst, jednakże w rundzie jesiennej mówimy o zaledwie 3 bramkach oraz 4 asystach w 16 spotkaniach…

Jakiś czas temu na jego temat wypowiedział się Jens Keller, który miał okazję współpracować z Leroyem w Schalke 04 Gelsenkirchen. Szkoleniowiec przyznał, że Sane potrzebował od czasu do czasu „kopa”, choć jak sam podkreślił – jest to zarazem jego mocna strona.

− Na początku musiałem go... od czasu do czasu kopnąć, ponieważ Leroy ma luźny sposób bycia i nie zawsze traktuje niektóre rzeczy całkiem poważnie, ale to też jest jego mocna strona – powiedział Keller.

− Nie musiałem odkrywać Leroya, zrobił kolejny wielki krok pod wodzą Noberta Elgerta w drużynie U-19 i już jako młody zawodnik był tam bardzo dominujący. Dlatego nie miałem wątpliwości, że powinienem go sprowadzić do pierwszego zespołu – mówił dalej.

Były trener Leroya Sane odniósł się również do sytuacji sprzed dwóch tygodni, kiedy wyraźnie niezadowolony ze zmiany skrzydłowy (w meczu z Augsburgiem), opuścił boisko i bezpośrednio udał się do szatni, nie siadając obok reszty kolegów na ławce.

− Leroy był zdecydowanie niezadowolony z własnego występu i z pewnością miał w związku z tym złość w żołądku – dodał.

− To w ogóle nie było typowe dla Leroya, zwykle jest on facetem, który postrzega wiele rzeczy bardzo swobodnie i radzi sobie z takimi sytuacjami w sposób zrelaksowany, ponieważ jest bardzo wspierającą życie i pozytywną osobą – podsumował Jens Keller.

źródło: FN

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)24.04.2022 16:31
Niby tak ale zagra kilka dobrych spotkań a potem znika. Trochę nie rozumiem jego wahań formy.
23.04.2022 12:20
Czasami musi dostać ochrzan.
23.04.2022 10:16
Gwiazdka która zadowala się statusem gwiazdki. Nie jest ambitny sam z siebie, niestety.
23.04.2022 10:02
@Michello kto wie może okaże się naszym Kante :D
23.04.2022 09:58
Ja proponuję, żeby poznać jego mocne kolejne strony, które mogą okazać się też słabymi - wystawiać go uparcie na defensywnym pomocniku a potem spróbować stopera lub bramkarza. Wtedy poznamy prawdziwy charakter.
23.04.2022 09:57
Taki charakter niestety gwiazdorsko-leniuszkowy. W rundzie jesiennej nie gra na lewej stronie i odrazu jest spadek jego przydatności w zespole.