Kane: Możemy być lepsi

Bayern Monachium ma za sobą dokładnie pięć spotkań w ramach sezonu 2023/24 – cztery w Bundeslidze oraz jeden w ramach Superpucharu Niemiec.

Póki co bilans monachijczyków w nowym sezonie to 3 zwycięstwa, 1 remis oraz 1 porażka przy bramkach 11:7 (licząc wszystkie rozgrywki krajowe). Co do ostatniego meczu, to w ramach niemieckiej Bundesligi, klub ze stolicy Bawarii zremisował 2:2 z Bayerem 04 Leverkusen.

Co prawda w rozgrywkach ligowych mistrzowie Niemiec zajmują drugie miejsce, ale jak podkreślił Harry Kane w wywiadzie dla oficjalnego portalu „Bundesliga.com”, FCB może się poprawić i stać się jeszcze lepszą drużyną.

− To dopiero mój czwarty mecz w Bundeslidze. Wciąż poznaję wszystkich i uczę się, jak wszyscy grają. To był oczywiście pracowity tydzień z powodu wyjazdu na zgrupowanie i powrotu prosto na ten mecz z Bayerem, ale w miarę upływu sezonu będę się coraz więcej uczył z drużyną i mam nadzieję, że poprawię się i będziemy mogli być lepsi – powiedział Kane.

Autor 4 bramek dla Bayernu w tym sezonie ligowym odniósł się również do zremisowanego starcia z Bayerem 04 (ostatecznie monachijczycy oddali zwycięstwo w samej końcówce i uzyskali wynik 2:2).

− Zaczęliśmy naprawdę dobrze, kontrolowaliśmy mecz, mieliśmy pod kontrolą posiadanie i stworzyliśmy kilka dobrych okazji (…). Bayer wrócił do gry w drugiej części I połowy, a my trochę straciliśmy naszą formę. Oni to wykorzystali. Druga połowa była wyrównana – dodał.

− Jest wiele rzeczy do poprawy w naszej grze. Oczywiście obejrzymy ten mecz i zobaczymy, co możemy poprawić w kolejnych spotkaniach – podsumował Harry Kane.

Źródło: Bundesliga.com