DieRoten.pl

Kalle: Póki co wstrzymujemy się z tematem transferów

29.03.2020, 12:26:34
FotoOlimpik

Pandemia koronawirusa z całą pewnością odbije się na gospodarce całego świata. Zagrożony jest również świat sportu, a przede wszystkim rozgrywek piłkarskich.

W niedawnym wywiadzie dla niemieckiego „TZ” na temat obecnej sytuacji wypowiedział się prezes Bayernu Monachium, czyli Karl-Heinz Rummenigge, który jest zdania, że kwoty transferowe i wynagrodzenia dla piłkarzy ulegną zmianie.

Popularny „Kalle” oznajmił także, że w związku pandemią koronawirusa, mistrzowie Niemiec wstrzymują się na jakiś czas z planami transferowymi.

− Nikt tak naprawdę nie wie jak dokładnie kryzys wpłynie na świat piłki w nadchodzących tygodniach i miesiącach. Tym samym wstrzymujemy się z tematem transferów obecnie − powiedział Rummenigge.

− Mogę jednak już teraz przewidzieć jedną rzecz - kwoty transferowe i wynagrodzenia dla piłkarzy zostaną ponownie przekalkulowane przez klubu w całej Europie − wspomniał Niemiec.

W tej samej rozmowie prezes bawarskiego klubu odniósł się także do osoby Davida Alaby, który przypomnijmy wedle różnych plotek ma latem odejść − pojawiły się nawet plotki, że w grę może wchodzić wymiana za Sane, ale Rummenigge szybko zdementował te „bajki”. Niemiec wskazał, że Austriak jest bardzo ważnym ogniwem w zespole „Gwiazdy Południa”.

− David to nasz wychowanek, jest częścią zespołu od 2008 roku, to niemalże weteran FCB. Nadal pamiętam jak podejmował pierwsze kroki w pierwszym zespole pod wodzą Van Gaala. Od tamtej pory rozwinął się niesamowicie. Środek obrony to dla niego nowa rola. On jest ważnym elementem zespołu. To był dobry pomysł ze strony Hansiego, aby przemianować go na stopera − podsumował „Kalle”.

źródło: TZ
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (9)

reklama04.04.2020 18:15
Nie dziwi to w ogóle, ale myślę, że temat wróci.
29.03.2020 15:52
Ja też uważam że nigdzie nie odejdzie.
29.03.2020 14:59
Nie sądze, że cokolwiek się zmieni. Pieniądz traci na wartości, więc i kwoty są co.raz wyższe
29.03.2020 14:14
Nie tylko Bayern, ale cała Bundesliga, bo niemieckie kluby od lat więcej dostawały niż dokładały do transferów... Kluby z Anglii, Hiszpanii, Włoch miały już problemy z ffp , a niektóre z nich mogą nie odzyskać nawet połowy funduszy z wpadek transferowych. Bayern jeśli będzie zmuszony zmniejszyć budżet transferowy, to i tak jest w lepszej sytuacji. Pensje zostaną, a te w Bayernie nie są tak ogromne jak w takim Realu, Barcelonie czy innym PSG.
29.03.2020 13:18
Możemy być jednym z głównych wygranych tego okna transferowego, od dawna powtarzam,że żadnych pochopnych ruchów. Można sobie między bajki wsadzić te kupowanie Kai-a za 100 baniek czy Sane za 80.
29.03.2020 12:34
Dogłebnie to lepiej nie myśleć, ale jakiś lekki temat powinien być poruszony, żeby potem nie zostać z ręką w nocniku jak to w letnim okienku 2019
29.03.2020 12:34
Słusznie, musimy obliczyć straty jakie poniesiemy i odpowiednio zmniejszyć kwoty transferowe. Do tego warto czekać na załamanie struktur finansowych klubów Wtedy będą się ratować wyprzedażami piłkarzy, a my możemy wykorzystać ich desperację
29.03.2020 12:34
Kalle się cieszy - od dawna mówił, że ceny i pensje to kosmiczne dziadostwo - zbyt wysokie. Więc teraz będzie stopniowe ograniczenie finansowe dla graczy, klubów.
29.03.2020 12:32
Jak najbardziej rozsądna i racjonalna decyzja.

reklama