DieRoten.pl

Kalle oczekuje poprawy gry Bayernu

16.01.2021, 11:47:35
FotoOlimpik

Bayern Monachium z całą pewnością inaczej wyobrażał sobie rozpoczęcie 2021 roku. Mistrzowie Niemiec póki co wygrali tylko jeden mecz i zanotowali dwie porażki...

Podczas gdy swoje pierwsze spotkanie w Nowym Roku monachijczycy wygrali 5:2, to w kolejnych dwóch meczach zanotowali dwie porażki. Ostatnia z nich miała miejsce w ubiegłą środę, kiedy to podopieczni Hansiego Flicka odpadli z Pucharu Niemiec na etapie II rundy, ponosząc klęskę po rzutach karnych z Holstein Kiel.

Niedawno wywiadu dla niemieckiego „TZ” na temat obecnej formy mistrzów Niemiec udzielił Karl-Heinz Rummenigge. Prezes FCB nie ukrywa, iż oczekuje od zespołu, trenera i całego sztabu szkoleniowego poprawy gry w nadchodzącym czasie.

− Czeka nas ważny mecz z zespołem, który od tygodni prezentuje się dobrze. Cała drużyna, trener oraz sztab szkoleniowy będą musieli pokazać teraz, że to, co się wydarzyło ostatnio, było tylko wypadkiem przy pracy − powiedział Rummenigge.

− To nie jest początek roku, jaki byśmy sobie życzyli. W 2020 roku zdobyliśmy potrójną koronę, do tego dwa Superpuchary, wówczas chwalono nas na każdym kroku. Jeśli po czymś takim wykonujesz jeden czy dwa kroki wstecz, to jest zrozumiałe po takim sezonie − mówił dalej.

− Mimo wszystko musimy odzyskać nasz styl gry i tempo, które tak bardzo nas wyróżniało w poprzednim sezonie, kiedy wszyscy się wzajemnie napędzali. Nasi rywale nie byli w stanie przebić się za linię obrony. To był jak ping-pong w pozytywnym sensie − kontynuował „Kalle”.

Prezes bawarskiego klubu nie ma najmniejszych wątpliwości, że monachijczycy muszą odzyskać swój poprzedni styl gry, jeśli chcą odnosić sukcesy. Niemniej jednak najważniejszym krokiem będzie teraz poprawa gry w obronie.

− Musimy odzyskać ten styl gry, jeśli chcemy być skuteczni w 2021 roku. Jeśli grasz takim stylem, to automatycznie grasz wysoką linią, ponieważ chcesz dominować i być w posiadaniu. Oczywiście strzelamy bramki, ale liczba traconych goli jest zbyt duża. Najważniejszym krokiem jest obecnie zapobiec traceniu takiej liczby bramek − podsumował Karl-Heinz Rummenigge.

źródło: TZ

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (10)

reklama16.01.2021 20:42
Jutro 3 pkt. i mamy mistrza jesieni. inni też traca punkty i to z Mainz. więc jest ciekawie.
16.01.2021 19:03
Nie rozumiem skąd w ogóle temat zwolnienia Flicka?
16.01.2021 17:32
Zwolnienie Flicka to chyba najgorsze co Bayern mógłby zrobić. Po czymś takim żaden normalny trener nie chciałby u nas pracować bo by wyszło, że nasz klub to maszynka do mielenia trenerów i jedyne co tu można uzyskać to czarne wpisy do trenerskiego CV. Nawet jak się ma sukcesy. Nie możemy tak zrobić bo w końcu klub się stanie nieatrakcyjny ani dla trenerów ani dla piłkarzy.
16.01.2021 12:50
Myśle, że nikomu zwolnienie Flicka nawet przez ułamek sekundy nie przeszło przez głowę. Za poprzedni sezon ma ogromny kredyt zaufania.
16.01.2021 12:42
Bez obawy, nikt w Bayernie nie jest tak głupi, by zwalniać Flicka.
16.01.2021 12:38
Nikt nie chce zwalniać Flicka, tylko teraz musi on pokazać, że potrafi zarządzać zespołem w kryzysie i z niego wychodzić. Trudno wchodzić na szczyt, jeszcze trudniej na nim się utrzymywać, ale jesteśmy Bayernem i musimy umieć utrzymywać swą pozycję.
16.01.2021 12:19
Grunt pod zwolnienie Flicka to się prędzej tu na stronie tworzy. Nie ze strony zarządu.
16.01.2021 12:06
Czas żeby Flick pokazał swoją magię i warsztat, bo na sukcesach z poprzedniego sezonu nie da jechać się przez cały następny sezon.
16.01.2021 11:55
A ja oczekuję poprawek w zarządzie czyt. Hasan wylatuje.
16.01.2021 11:52
Grunt pod zwolnienie Flick'a już się tworzy szkoda, że nie zaczniecie od poprawy działań na rynku transferowym, bo obecna sytuacja jest spowodowana tym, że ławka obniża wartość jedenastki na boisku i nie ma rotacji przez co piłkarze oddychają rękawami...