DieRoten.pl

Kalle krytycznie o braku Złotej Piłki dla Lewego

05.12.2021, 16:25:07
FotoOlimpik

Podobne artykuły

Choć jutro minie dokładnie tydzień od momentu wręczenia Złotej Piłki za 2021 rok, to w mediach wciąż toczy się wielka dyskusja nt. braku zwycięstwa Roberta Lewandowskiego.

reklama

reklama

Nie dalej jak wczoraj, gościem telewizji „Bild TV” po meczu Bayernu z Borussią Dortmund był legendarny działacz i prezes bawarskiego klubu – Karl-Heinz Rummenigge.

Podczas rozmowy z dziennikarzem, Niemiec poruszył nie tylko temat spotkania na Signal Iduna Park, ale i również braku Złotej Piłki dla Roberta Lewandowskiego. Popularnie określany „Kalle” krytycznie odniósł się do głosów niektórych dziennikarzy, którzy nawet nie umieścili Polaka w TOP 5 plebiscytu „Złotej Piłki”.

− Te 3 punkty są niczym dopalacz! To zwycięstwo jest bardzo ważne i wnosi wiele dobrego dla wszystkich w klubie – powiedział Rummenigge.

− Może i Polska nie odegrała roli na EURO, ale w Bayernie gra świetnie, co potwierdził 41 golami w sezonie ligowym. Pobił wieloletni rekord Gerda, którego nikt nie był w stanie pobić przez tyle lat. Lewy to genialny zawodnik – dodał Niemiec.

− Lewy rozegrał świetny sezon. Co do głosów dziennikarzy, to być może jest to dowód na to, że niektórzy z nich uważają się za ekspertów, a w rzeczywistości być może nimi nie są – mówił dalej.

Byłego prezesa Bayernu Monachium poproszono również o kilka słów na temat problemów1) monachijczyków w obronie – warto podkreślić, że po rozegraniu czternastu kolejek, podopieczni Juliana Nagelsmanna póki co stracili już 15 bramek.

− Obrona to wielkie zadanie Juliana w najbliższych tygodniach i miesiącach. Muszą grać w obronie bardziej poukładany i uporządkowany futbol. Są sprawni fizycznie, a niektórzy bardzo szybcy. Brakuje jednak stabilizacji – podsumował Karl-Heinz Rummenigge.

źródło: Bild TV

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (10)

reklama07.12.2021 17:14
Niestety piłka zawsze będzie zepsuta.
06.12.2021 11:51
Walić cały ten plebiscyt, jedna wielka banda i tyle, szkoda tego komentować!!
06.12.2021 09:33
Winne jest fransefutbol które pozwala głosować totalnym ignorantom - należy zmienić formułę
06.12.2021 08:12
@Arkady142
Argentyński głosował: Messi, Benzema, Ronaldo, Suarez, Pedri... Koleś powinien być od razu do odstrzału na kolejne głosowania :)
06.12.2021 07:01
,,Żadnego głosu na Polaka nie zdecydowali się oddać dziennikarze z następujących krajów: Bhutan, Kirgistan, Mozambik, Arabia Saudyjska, Argentyna, Bahrajn, Belize, Boliwia, Kamerun, Grecja, Grenada, Gwadelupa, Kajmany, Jordania, Kazachstan, Liechtenstein, Macedonia Północna, Maroko, Oman, Palestyna, St. Kitts/Nevis, Sudan, Surinam, Turkmenistan, Jemen.
Także widzicie tak to jest jeśli taką samą wagę głosu dostają kraje trzeciego świata bez TV ...
06.12.2021 01:09
Było minęło każdy ma już gdzieś to trofeum.
05.12.2021 23:09
nie ma co już chyba ciągnąc tego tematu
05.12.2021 18:04
@tapczan znajomy mi mówił, że jakiś Argentyński 72- juror w plebiscycie Ballon D'Or, na pierwszym dał Messiego, na drugim Benzema, dalej nie wiem dokładnie ale możliwe że byli to kolejno, Jorginho, Sterling i Kante.

I niektorzy tak głosowali, wiedzieli że Lewy będzie głównym kontrkandydatem dlatego nic mu nie przyznawali punktów. Można wiele mówić o Cristiano, że to primadonna, ale on np. w plebiscycie FIFY głosował najlepiej, 1. Lewy, 2. Messi, 3. Mbappe.
05.12.2021 17:35
Chociaż KHR miał na tyle odwagi żeby bardziej dosadnie ocenić ten kabaret i głosy „dziennikarzy”. Za abstrakcyjne głosowanie, które nie miało nic wspólnego ze sportowym poziomie w konkretnym roku taki dziennikarz powinien wypadać z głosowania.
05.12.2021 16:29
Wciąż trwają poszukiwania dziadka, który powiedział, że odda swoją ZP, jak Lewy nie wygra w tym roku :P