DieRoten.pl
Reklama

Kaiser poleca Bastianowi transfer

fot. J. Laskowski / G. Stach
Reklama

Legenda niemieckiego futbolu, Franz Beckenbauer, doradza Bastianowi Schweinsteigerowi odejście z Bayernu.
 
Wczorajszej nocy na rozdaniu nagród Golden Foot w Monte Carlo, Kaiser został zapytany przez włoskich dziennikarzy, co sądzi o zainteresowaniu Interu Mediolan osobą Schweiniego.

"Ludzie mówią, że Bastian jest nietykalny, ale to nieprawda. W kwestii przenosin do Interu: myślę że dobre dla gracza byłoby, gdyby doświadczył obecnej włoskiej piłki. Kto wie...".

Beckenbauer grał w pierwszej drużynie Bayernu Monachium w latach 1964-77. W tym czasie sięgał po liczne tytuły, m.in. 4 mistrzostwa Niemiec, 3 razy Puchar Mistrzów, Puchar Zdobywców Pucharów. Z reprezentacją narodową wygrał Mistrzostwa Europy w 1972 roku, a następnie Mistrzostwa Świata w 1974. Dwukrotnie, w latach 1972 i 1976 był laureatem nagrody Złota Piłka. Jako trener, Beckenbauer zdobył wicemistrzostwo Świata z drużyną RFN w 1986 roku, a następnie Mistrzostwo w 1990. Pracował także w Bayernie na stanowiskach kierowniczych. Kaiser uhonorowany został Złotym Orderem Zasługi FIFA.

Zainteresowaniem Schweinim, obok Interu Mediolan, wyraża także Real Madryt. Bastian podkreślał jednak w ostatnich wywiadach, że chciałby zostać w Monachium na dłużej. Powodem tego postanowienia jest w dużej części trener Louis van Gaal. Pomocnik Bayernu bardzo ceni sobie współpracę z Holendrem.

Źródło:
zachar

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...