DieRoten.pl

Po wielu tygodniach nieustannych negocjacji i rozmów w sprawie przedłużenia kontraktu z Davidem Alabą, klub ze stolicy Bawarii postanowił ostatecznie wycofać ofertę dla Austriaka.

Nieoficjalnie mówi się, że ostatnia oferta monachijczyków miała opiewać na około 16-18 milionów euro rocznie (włącznie z bonusami), podczas gdy przedstawiciele Davida Alaby domagali się kwoty wyższej niż 20 milionów euro (wedle doniesień prasowych).

W najnowszym wydaniu niemieckiego tygodnika „Sport Bild” znajdziemy obszerny wywiad z Oliverem Kahnem, który odniósł się między innymi do 28-letniego defensora i temat jego kontraktu.

− Rozwinęliśmy czerwony dywan dla Davida Alaby i doszliśmy do naszych granic, oferując mu kontrakt. David, a zwłaszcza jego agent Pini Zahavi, nie zdecydowali się przejść tym dywanem. Więc pewnego dnia postanowiliśmy go zwinąć powiedział Kahn.

− Nie mam pojęcia jak dalej potoczy się sprawa z Alabą. David jest z nami od 12 lat, 10 z nich spędził jako zawodowiec. Wygląda na to, że reorientuje się. Musimy to zaakceptować. Jego strata będzie oczywiście bolesna i to nie tylko ekonomicznie, ale i sportowo – mówił dalej.

− Ustaliliśmy w FCB granicę, której nie możemy przekraczać. Jeśli agent nie dostrzega i nie zdaje sobie sprawy z tego, jaka obecnie panuje sytuacja na świecie, to koniec końców narasta tak napięty układ. Nie wiem co będzie dalej, czy będziemy jeszcze rozmawiać – podsumował Oliver Kahn.

David Alaba

David Alaba trafił do młodzieżówki bawarskiego klubu latem 2008 roku z Austrii Wiedeń. Od momentu swojego debiutu w pierwszym zespole rozegrał już łącznie 404 spotkania, w których to strzelił 32 bramek, zanotował 49 asyst oraz sięgnął z kolegami po 25 tytułów.

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (17)

reklama24.12.2020 12:08
Oli nawet nie strasz,że jest jakaś opcja na dalsze rozmowy.
Jednym co pod choinkę dostać powinien rózgę;-)
24.12.2020 11:22
Mam go już dość. Najważniejsze że Kahn zgadza się z tą polityką a David... nawet nie mam go już za Bawarczyka choć grał 12 lat u nas
23.12.2020 23:51
To prawda, nie jest i nigdy nie był, może poza wybitną formą z czasów Juppa - wtedy jednak jechał jeszcze na wybitnej fizyczności, coś jak Davies w poprzednim sezonie - gościem, który może przesądzić mecz, gdy nam nie idzie. Więc bez przesady. Dzięki za wszystko, ale przez pryzmat tego, jak się zachowuje, płakać myślę nikt nie będzie.
23.12.2020 22:58
Dlatego niestety bo uważam że jest graczem dobrym i po części naszym wychowankiem, mamy młodych i dobrych graczy ale jednak ciężko będzie go zastąpić. Czytając czasami komentarze na tej stronie to denerwuje mnie jak niektórzy wylewają na niego pomyje i tak łatwo godzą się z jego odejściem. Ok, jak tez jestem wkur..ny, ale wybrał tak i trzeba to uszanować. Pamiętajmy ile dał naszemu zespołowi i uszanujmy jego decyzję. Tak samo było z Toni Krossem, wielu krytykowało go ale ja podziękowałem mu za wszystko i tyle!!
23.12.2020 14:55
Ponoć Alaba obniżył swoje wymagania by tylko podpisać z kimś kontrakt na 11 mln euro, bo nikt nie chciał nawet słyszeć o 15 mln euro dla obrońcy w obecnym czasie, a Bayern chciał mu dać więcej. Chytry dwa razy traci...
23.12.2020 14:35
Alaba nigdy nie zaprzeczył, że chodzi mu o kasę, nigdy nie podał do publicznej wiadomości swoich oficjalnych warunków. Więc jeśli powyższe dane są prawdziwe, a nie mam podstaw nie wierzyć w ich prawdziwość to David odleciał. Odleciał w jakiś inny świat, w którym gotówkę drukuje się na w domu na komputerze, a bilon ma grubość opłatka. Jego wartość sportowa na pewno nie jest warta takich sum. I chyba nigdy nie była, nigdy nie był to gracz typu ONE MAN ARMY, który w momencie wyniku 0-2 na tablicy brał piłkę i doprowadzał do wyrównania w pojedynkę, względnie robił różnicę takiego poziomu, że drużyna bezproblemowo odrabiała straty, lub wygrywała. Jasne, były pojedyncze momenty tego typu, ale równoważone przez równą, jeśli nie większą liczbę soczystych baboli, których być nie powinno. Nie przy piłkarzu tej klasy, jego wieku, doświadczeniu i obyciu piłkarskim. A już na pewno nie u kogoś kto żąda takich sum. Powodzenia w innym klubie, newsy tego typu powoli robią się niesmaczne jak obiad zrobiony na biegu z resztek w lodówce: plasterek szynki konserwowej, pół kostki drożdży, resztka serka homogenizowanego i stary brokuł.
23.12.2020 13:49
Żydek na kasę niech spada !!!
23.12.2020 13:06
Dlatego też nie widzę sensu aby ten zawodnik grał w podstawowej 11.
23.12.2020 12:11
@Arkady142 zobaczymy ja stawiam że jednak Real jest tym czymś, co ciągnie niektórych piłkarzy Bayernu. I może nawet okazać się, że dla nich wymagania finansowe nie będą aż tak wygórowane.
23.12.2020 12:02
@Marienplatz - ja obstawiam City/PSG ze wskazaniem na tych drugich. W tym drugim zespole będzie miał więcej możliwości aby się wykazać, LO powinien mieć na pewno. A Madrycka Hala może i by dała taką kasę, tylko problem jest że Zahavi chce również ekstra premii dla siebie i to może być kością niezgody. Real remontuje Bernabeu więc w czasie remontu nie będą szaleć z wysokimi transferami.
23.12.2020 11:58
Jeśli on tej oferty nie przyjął, to znaczy, że naprawdę poprzestawiało mu się w głowie. Żadna to strata jeśli ktoś prezentuje podejście "pieniądze ponad wszystko".

Jeśli chciał zarabiać na poziomie Lewandowskiego, i to w czasach pandemii, to znaczy, że jest po prostu nienormalny. Podziękować za wszystko co zrobił i tyle. Trzeba zaklepać tego Upamecano.

A po 1 stycznia usłyszymy zapewne że Alaba porozumiał się z madrycką halą.
23.12.2020 11:08
Mam nadzieję, że odejdzie. Pod względem sportowym nie jest nawet blisko poziomu Bayernu.
23.12.2020 11:03
Wiadomo, strata Alaby będzie boleć wtedy jak nikt nie przyjdzie na jego miejsce albo przyjdzie ktoś pokroju Sarra - dziś mamy Alabę, Lucasa, Daviesa i mamy kim rotować na lewej stronie czy też w środku obrony. Upamecano w lato + roczna, może dwuletnia umowa dla Boatenga.
23.12.2020 10:59
Alaba razem z Zahavim nie tyle co nie zdecydowali przejść się tym dywanem tylko wytarli w niego ubrudzone buty.
23.12.2020 10:55
@josh1982
Konkretnie to dlaczego niestety?
23.12.2020 10:33
Jakby bardzo Alabie zależało na grze w Bayernie to nie byłoby całej szopki z kontraktem, Bayern był otwarty na propozycje, widać ewidentnie że chodzi tu o kasę której Alabie najwidoczniej mało no ale cóż takie mamy czasy, w obecnej formie Alaby wcale nie będę za nim płakać ze odejdzie, będzie brakować samego nazwiska i tyle. Od jakiegoś czasu Alaba opuścił loty więc baj baj Alaba

Edytowano : 2020-12-23 10:35:17

Jakby bardzo Alabie zależało na grze w Bayernie to nie byłoby całej szopki z kontraktem, Bayern był otwarty na propozycje, widać ewidentnie że chodzi tu o kasę której Alabie najwidoczniej mało no ale cóż takie mamy czasy, w obecnej formie Alaby wcale nie będę za nim płakać ze odejdzie, będzie brakować samego nazwiska i tyle. Od jakiegoś czasu Alaba obniżył loty więc baj baj Alaba
23.12.2020 10:18
Alaba odejdzie po tym sezonie, niestety:(