DieRoten.pl

Kahn: Nie bez powodu mówimy o wielkiej rodzinie Bayernu

04.04.2020, 12:48:33
FotoOlimpik

W najnowszym wydaniu klubowego magazynu Bayernu pod tytułem „51” znalazło się wiele wartych uwagi artykułów. Co więcej znaleźć w nim możemy również m. in. wywiad z Oliverem Kahnem.

Legendarny golkiper Bayernu, który przypomnijmy na początku 2020 roku powrócił do klubu w roli członka zarządu FCB (w przyszłości zastąpi na stanowisku prezesa Rummenigge) odniósł się w dużej mierze do obecnej sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa.

Oliver Kahn poruszył między innymi kwestię zrzeknięcia się przez piłkarzy i kierownictwo „Gwiazdy Południa” części zarobków. 50-latek dał również do zrozumienia, że dla „Bawarczyków” najważniejsza jest ochrona i zdrowie wszystkich pracowników i ich rodzin.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia legendarny „Tytan”, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Wszystkich chętnych zachęcamy do krótkiej lektury.

Oliver Kahn na temat:

...radzenia sobie z pandemią w klubie:

„...W tak ekstremalnych sytuacjach codzienne procedury ulegają zmianie. Oprócz codziennych wirtualnych spotkań, założyliśmy też zespół, który zajmuje się koordynacją szczególnych wymagań tej niecodziennej sytuacji. Wszystko odbywa się w ścisłej współpracy z całym zarządem klubu.”

...zrzeknięcia sie przez klub części zarobków:

„...Zarząd, RN, trener i cały zespół zademonstrowali, że solidarność jest teraz najważniejsza, rezygnując z 20% swoich zarobków. Pokazali też: 'Zależy mi na tym, co się dzieje z moim pracodawcą, moim klubem.' Naszym priorytetem jest, abyśmy nie porzucali naszych pracowników.”

...troski o wszystkich pracowników FCB:

„...Nie porzucimy naszych pracowników. Wielu ludzi w tych czasach jest niepewnych swojej przyszłości, ale nie bez powodu zawsze mówimy o wielkiej rodzinie Bayernu.”

...największego wyzwania w obecnej sytuacji:

„...Chodzi o ochronę i zdrowie całego naszego sztabu pracowników i ich rodzin. Poza tym klub musi mieć na uwadze i kontrolować aspekty finansowe. Mowa o minimalizacji potencjalnych efektów koronawirusa na klub i piłkę.”

...osobistego podejścia:

„...To nowa sytuacja dla nas wszystkich, w formie, którą do tej pory widywaliśmy w filmach katastroficznych. Oczywiście nie byłem przygotowany do takiego wyzwania w mojej nowej roli jako członek zarządu. Akceptuję to jednak, jak każdy z nas. Musimy pokierować klubem w tym trudnym dla nas czasie i kryzysie.”

...pozytywów:

„...Kryzys jest zawsze sprawdzianem odporności. Pokazuje jak my, klub, jak wszyscy zaangażowani radzą sobie ze zmianami. Jeśli uda nam się opanować te wstrząsy, to są spore szanse na to, że wyjdziemy z tego kryzysu silniejsi. Po koronawirusie świat będzie toczył się dalej. Wskutek tego kryzysu zmienimy nasze podejście do wielu dziedzin życia. W przypadku piłki nożnej może to oznaczać odwrócenie przewlekłego przesycenia do większej moderacji.”

...odpowiedzialności klubu:

„...Każdy z nas w klubie poczuwa się do społecznej odpowiedzialności, również poza aspektem piłkarskim. Na ten moment nikt nie wie, kiedy znowu zagramy u siebie na stadionie. Nikt nie wie, kiedy zagramy przed naszymi fanami. Możemy jednak obiecać, że zrobimy wszystko, aby nasi fani znowu cieszyli się Bayernem - oczywiście celując także w tytuły.”

źródło: FCB.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)

reklama04.04.2020 16:48
Tak, to fakt. To nas odróżnia od innych klubów.

reklama