DieRoten.pl

Kahn: Jestem teraz w 100% oddany Bayernowi

12.01.2020, 01:29:34
Photogenica

Zgodnie z obietnicą pragniemy Wam zaprezentować dalsze fragmenty obszernego wywiadu Olivera Kahna, który został nie tak dawno temu przepytany przez oficjalny serwis FCB.

Podczas rozmowy z dziennikarzem legendarny "Tytan" odniósł się również to tematu trenera oraz cech jakie powinien on mieć w dzisiejszych czasach. 50-latek wskazuje, że szkoleniowiec musi nie tylko znać się na swoim fachu, ale co najważniejsze jego zadaniem powinno być również dotarcie do swoich piłkarzy.

Charakter Olivera Kahna przeszedł już do historii, choć mimo to nowy członek zarządu bawarskiego klubu nie odczuwa już takiej presji jak miało to miejsce w przeszłości, kiedy to bronił dostępu do bramki FCB.

− Nie czuję żadnej presji, tylko szacunek. Ciężar odpowiedzialności w Bayernie jest rozłożony na wiele ramion. Każdy wie, że głównym zadaniem klubu jest zapewnienie sukcesu sportowego w ramach stabilności finansowej. W klubie chodzi o to, aby cykl sukcesu sportowego i komercyjnego był kontynuowany w oparciu o konkretną strategię, zaś sukces sportowy tutaj w FCB jest zawsze określany przez najwyższe oczekiwania i różne cele − powiedział Kahn.

− Nie mogę doczekać się czekających mnie zadań! Kiedy na trybunach śledzisz akcję, to oczywiście udzielają Ci się emocje, ale to nie ma porównania z grą na boisku. Beckenbauer powiedział kiedyś: "Najlepszą rzeczą zawsze jest gra." − mówił dalej.

− W tych czasach ważne jest, aby trener potrafił przekazać swojemu zespołowi techniczne elementy futbolu, swój plan gry i konkretne aspekty taktyczne. Trener potrzebuje planu, jak grać z nadchodzącymi rywalami. Z drugiej strony, chodzi również o to, aby dotrzeć do swoich podopiecznych jako ludzi, wzmocnić ich i jak najlepiej wykorzystać ich potencjał − zauważył "Tytan".

Warto wspomnieć, że Oliver Kahn jest założycielem firmy "Goalplay", która oferuje cyfrowe szkolenia i treningi dla bramkarzy. Mimo wszystko nowy członek zarządu bawarskiego klubu dał jasno do zrozumienia, że obecnie w pełni i całym sercem oddaje się pracy w Bayernie.

Żeby była jasność - jestem teraz w 100% oddany Bayernowi. Pozostanę udziałowcem Goalplay, ale nie będę już zaangażowany w jakiekolwiek sprawy menadżerskie tej firmy − podsumował Oliver Kahn.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)

reklama12.01.2020 20:10
Nigdy nikomu nie pozwolę krytykować Kahna!! To jest człowiek który ma Bayern we krwi i zawsze tak pozostanie! Stawiam że będzie drugim Ulim!!
12.01.2020 13:11
Oj Oli Oli żebyś Ty wprowadził jakiś powiew świeżości bo na tych co są do tej pory coraz mniej liczę.