DieRoten.pl
Reklama

Kahn: Jeśli FIFA nie zareaguje, piłka straci wiarygodność

fot.
Reklama

Nie tak dawno temu wywiadu dla niemieckiego tygodnika „Sport Bild” udzielił prezes rekordowego mistrza Niemiec, czyli legendarny Oliver Kahn.

Szef bawarskiego klubu odniósł się do wielu różnych tematów związanych między innymi z transferami czy też z głośnym zainteresowaniem monachijczyków osobą 37-letniego Cristiano Ronaldo (więcej znajdziecie tutaj).

Ponadto Oliver Kahn poruszył kwestię różnicy finansowej między Bayernem a innymi klubami z Anglii. Legendarny „Tytan” nie ukrywa, iż FCB stoi przed wielkim wyzwaniem, aby dorównać drużynom z Premier League, które z tytułu praw TV inkasują cztery razy więcej niż kluby w Bundeslidze.

− Różnica w możliwościach finansowych pomiędzy Bayernem a klubami z Anglii jest znacząca. Jeśli chodzi o same prawa TV, mówimy o czterech miliardach euro dla brytyjskich klubów w porównaniu z miliardem rocznie w Bundeslidze – powiedział Kahn.

− Ponadto kluby Premier League mają inne możliwości przyjęcia inwestorów. Środowisko konkurencyjne w Europie jest niezwykle wymagające. W przeszłości Bayern zawsze potrafił grać w czołówce Ligi Mistrzów pomimo pewnych niekorzystnych warunków ekonomicznych. Jednak w ostatnich latach przepaść stała się jeszcze większa, mamy ogromne wyzwanie, aby utrzymać się na szczycie pod względem sportowym – mówił dalej.

Prezes Bayernu przyznał również, że Bayern podobnie jak wiele innych klubów, opowiada się za reformami w UEFA i wdrożeniu Zrównoważonego Rozwoju Finansowego, wedle którego tylko 70% przychodów może być inwestowane w skład.

− Opieramy się na wdrożeniu Zrównoważonego Rozwoju Finansowego, który ma wejść w życie w przyszłości jako model zastępujący Finansowe Fair Play. Niemieckie kluby bardzo mocno o to walczyły. Jeśli UEFA nie wprowadzi tego w życie za pomocą odpowiednich sankcji, piłka w końcu straci wiarygodność. Jeśli będzie ona stosowana konsekwentnie, skorzystają na tym kluby, które są solidnie zarządzane. Bayern może być więc wielkim zwycięzcą tego rozporządzenia – podsumował Oliver Kahn.

Źródło: Sport BIld
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...