DieRoten.pl

Kahn: Jeśli FIFA nie zareaguje, piłka straci wiarygodność

01.08.2022, 11:13:09
FotoOlimpik

Nie tak dawno temu wywiadu dla niemieckiego tygodnika „Sport Bild” udzielił prezes rekordowego mistrza Niemiec, czyli legendarny Oliver Kahn.

Szef bawarskiego klubu odniósł się do wielu różnych tematów związanych między innymi z transferami czy też z głośnym zainteresowaniem monachijczyków osobą 37-letniego Cristiano Ronaldo (więcej znajdziecie tutaj).

Ponadto Oliver Kahn poruszył kwestię różnicy finansowej między Bayernem a innymi klubami z Anglii. Legendarny „Tytan” nie ukrywa, iż FCB stoi przed wielkim wyzwaniem, aby dorównać drużynom z Premier League, które z tytułu praw TV inkasują cztery razy więcej niż kluby w Bundeslidze.

− Różnica w możliwościach finansowych pomiędzy Bayernem a klubami z Anglii jest znacząca. Jeśli chodzi o same prawa TV, mówimy o czterech miliardach euro dla brytyjskich klubów w porównaniu z miliardem rocznie w Bundeslidze – powiedział Kahn.

− Ponadto kluby Premier League mają inne możliwości przyjęcia inwestorów. Środowisko konkurencyjne w Europie jest niezwykle wymagające. W przeszłości Bayern zawsze potrafił grać w czołówce Ligi Mistrzów pomimo pewnych niekorzystnych warunków ekonomicznych. Jednak w ostatnich latach przepaść stała się jeszcze większa, mamy ogromne wyzwanie, aby utrzymać się na szczycie pod względem sportowym – mówił dalej.

Prezes Bayernu przyznał również, że Bayern podobnie jak wiele innych klubów, opowiada się za reformami w UEFA i wdrożeniu Zrównoważonego Rozwoju Finansowego, wedle którego tylko 70% przychodów może być inwestowane w skład.

− Opieramy się na wdrożeniu Zrównoważonego Rozwoju Finansowego, który ma wejść w życie w przyszłości jako model zastępujący Finansowe Fair Play. Niemieckie kluby bardzo mocno o to walczyły. Jeśli UEFA nie wprowadzi tego w życie za pomocą odpowiednich sankcji, piłka w końcu straci wiarygodność. Jeśli będzie ona stosowana konsekwentnie, skorzystają na tym kluby, które są solidnie zarządzane. Bayern może być więc wielkim zwycięzcą tego rozporządzenia – podsumował Oliver Kahn.

źródło: Sport BIld

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (14)03.08.2022 14:32
Skoro premier League, jest produktem bardziej atrakcyjniejszym od Bundesligi to nie dziwne że są tam większe pieniądze za transmisje, skoro Bayern zdobywa po raz 10 z rzędu mistrzostwo, co w tym takiego atrakcyjnego, i przez to spada oglądalność.
Czysta ekonomia.
02.08.2022 07:59
UEFA czy FIFA udają że coś robią ale tak naprawdę nic się nie dzieje. Dla nich liczy się tylko kasa!!
01.08.2022 22:05
BAYERNod1995 - zacznijmy od tego, że taka Barcelona nie otrzymałaby nawet licencji na grę w BL, podzieliłaby los K'lautern czy 1860 Muenchen!

szczebelek - można być mistrzem świata i tryumfatorem Ligii Mistrzów albo być lata świetlne od takich sukcesów i raczej nigdy ich nie doświadczyć, jak kto lubi:-)
01.08.2022 19:52
@obiektywizm Zgadzam się. Lata 90-te to ostatki normalności w piłce międzynarodowej. Natomiast gdyby kluby z Anglii czy Hiszpanii były zarządzane wedle zasad obowiązujących w bundeslidze to ich sufitem było by wyjście z grupy w LM (ewentualnie 1/4).
01.08.2022 19:32
Poza BVB jeszcze Lipsk sporo poprawił swój wizerunek. Dzięki czemu jeszcze mecze z Lipskiem mogą się dobrze sprzedawać. Ale to dalej mało. Fajnie jakby Lipsk już został w tej czołówce, to będą aż 3 drużyny które przyciągają zainteresowanie spoza Niemiec.
Oczywiście taki Bayer, czy jeszcze 1-2 extra drużyny, też zyskują oglądalność poza BL, ale tylko tymczasowo. Brak stabilności.
01.08.2022 19:00
To nie przejdzie. W Niemczech jest zupełnie inne podejście. Nawet takie kluby jak Hoffe czy Lipsk są normalnie budowane, od dołu, bez ogromnej kasy. Najważniejszy jest rozsądek i mądre zarządzanie. Niestety w Anglii czy Hiszpanii tak na to nie patrzą. Barca w Bundeslidze by musiała zbankrutować i swoje odcierpieć, a tam jest filozofia, że nakupują znowu gwiazd byleby tylko nie wypaść z czołówki i zysków będą spłacać długi. Zobaczymy jak im to wyjdzie. Szansą dla BL byłoby odejście od 50+1, ale to część tradycji i wszyscy się boją, że kluby stracą tożsamość. Ogólnie ciężko to wszystko pogodzić, ale szkoda, że BL to dzisiaj tylko poczekalnia do gry w PL czy La Lidze, bo ma wszystko co trzeba: kluby z historią, fantastycznych kibiców, ładne stadiony.
01.08.2022 14:51
Musimy walczyć o swoje jak zawsze.
01.08.2022 14:11
I te pieniądze spadły Bayernowi z nieba, nie?
01.08.2022 13:01
Oj tak, bardzo niesprawiedliwe. Tak naprawdę Bayern podkupując wciąż najlepszych zawodników swoich ligowych rywali, obniża prestiż ligi i zabija konkurencję. Bayern to hegemon w Niemczech, a stał się nim dzięki nierówności finansowej wobec ligowych rywali, co pozwoliło na kupowanie graczy. W interesie Bayernu jest silna Borussia czy tak jak jeszcze jakieś 10 lat temu, całkiem silne Schalke.

Silne kluby z Bundesligi jeśli będą silnymi drużynami w Europie, to odbije sie to korzyścią dla Bayernu. Nie oszukujmy się, że atrakcyjnym spotkaniem w Bundeslidze są tylko te FCB - BVB. Czyli w porywach do 4 takich meczów na sezon. A w PL mamy co tydzień dobre i mocne spotkania.
01.08.2022 12:43
Można też wydać 80mln euro za De Bruyne lub też za Lucasa co kto lubi xd
01.08.2022 12:18
No ta najlepiej wszyscy gówno ale równo.
01.08.2022 12:05
Uwielbiam takie gadanie.

Piłka nożna została zabita wraz z likwidacją PEMK i PZP. Potem weszła totalna komercjalizacja, na której zyskało może z 6-7 lig, a cała reszta dostała w tyłek, no może sportowo, bo finansowo każdy orze jak może.

Zabili futbol piękny, dość sprawiedliwy z bogatą tożsamością względem skomercjalizowanego gówna, ładnie opakowanego.

Nie będę ukrywał, że nie interesują mnie mecze 3, 4, 5 czy szóstej drużyny z premier league przeciwko 3 drużynie la ligi i vice versa. Natomiast z chęcią śledzę poczynania takich zespołów jak chociażby Sheriff Tyraspol.
01.08.2022 11:45
Piłka już dawno straciła wiarygodność i Kahn pewnie zdaje sobie z tego sprawę, ale musi pod kibiców takie wypowiedzi puszczać. Tak jak FFP było wydmuszką tak i inne regulacje nie będą działać, bo ma zgadzać się tylko tabelka w exelu. uefa nie będzie zarzynać kur znoszących złote jajka w imię „Zrównoważonego Rozwoju Finansowego”.
01.08.2022 11:32
Niestety, świat nie jest sprawiedliwy.