DieRoten.pl

Kahn: Cieszę się, że trybuny znów są pełne

12.05.2022, 08:02:05
Foto Olimpik

Po serii spotkań przy ograniczonej liczbie widzów, czy nawet meczach przy pustych trybunach, od kwietnia Allianz Arena znów może być wypełniona w 100%.

W najnowszym wydaniu klubowego magazynu „51”, na temat powrotu kibiców na Allianz Arenę wypowiedział się prezes klubu ze stolicy Bawarii, czyli Oliver Kahn.

Legendarny „Tytan” nie ukrywa, iż kibice są nieodłączną częścią futbolu, zaś ich obecność w wygranym 3:1 meczu z BVB, które przesądziło o losach mistrzostwach Niemiec, było wręcz cudownym doświadczeniem.

− Szczególnie cieszyłem się, że kibice byli obecni na wypełnionej po brzegi Allianz Arenie w decydującym meczu z Dortmundem. W ciągu ostatnich 2 lat bardzo brakowało nam tego uczucia wspólnego świętowania tytułów – powiedział Kahn.

− Kibice czują to samo, co my w klubie. Podczas tej pandemii wielokrotnie zastanawiano się, czy kibice wrócą na stadiony i myślę, że ta kwestia została już rozstrzygnięta. Kibice w tym zwycięstwie 3:1 nad BVB poczuli, czym może być piłka, nie ma nic lepszego – mówił dalej.

− To coś nadzwyczajnego, miło było znów doświadczyć tej wspólnoty, uczucia zjednoczenia w sukcesie i wszystkich emocjach. Nie było też mowy, że zdobycie mistrzostwa, to „normalna sprawa” w Bayernie – dodał „Tytan”.

Oliver Kahn przyznał również, iż dziesiąte mistrzostwo Niemiec z rzędu, które monachijczycy zdobyli po meczu z Borussią Dortmund, nie jest traktowane jako normalne osiągnięcie, lecz wręcz przeciwnie.

− Od momentu wygranej 3:1 z BVB otrzymałem wiele wiadomości e-mail o tym, jak bardzo ludzie się cieszą i że nie mogą zrozumieć, dlaczego niektórzy uważają, że zdobycie mistrzostwa w Bayernie nie jest przyjemne – podsumował Oliver Kahn.

źródło: 51 / FCB

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)12.05.2022 21:35
Oby tylko jesienią znów się nie zaczęło!!..odpukać.
12.05.2022 09:11
Brakowało kibiców. Niby był podkład ale to nie to samo. Wraca normalność.
12.05.2022 09:02
Niektórzy nie potrafią zrozumieć, że ktoś potrafi cieszyć się z mistrzostwa i doceniać to osiągniecie (10 tytułów) i jednocześnie być rozczarowany stylem gry czy wyników zwłaszcza w CL.