Kabadayi zadebiutował w Schalke

W ramach letniego okienka transferowego w 2023 roku, klub ze stolicy Bawarii opuścił niedawno utalentowany Yusuf Kabadayi.

Utalentowany 19-latek został wypożyczony do końca sezonu do Schalke 04 Gelsenkirchen, które zapewniło sobie również opcję wykupu w przyszłym roku (za mniej niż 1 mln euro).

20 sierpnia Yusuf miał z kolei okazję zadebiutować w pierwszej drużynie „Die Koenigsblauen” w meczu drugiej Bundesligi – w przegranym 0:1 pojedynku z Eintrachtem Brunszwik. Wychowanek bawarskiego klubu na murawie pojawił się w 64. minucie i rozegrał 26 minut.

− Mój profesjonalny debiut to coś, co sprawiło, że moja rodzina, moi przyjaciele, wszyscy moi kibice i ja jesteśmy bardzo dumni. Niestety, wynik i sposób nie były odpowiednie – stwierdził po meczu Kabadayi.

− Niemniej jednak nie poddamy się i zawsze będziemy iść naprzód. Dziękuję kibicom, którzy podróżowali z nami za ich wsparcie – podsumował Yusuf Kabadayi.

Kolejną okazję do gry Yusuf będzie miał już w ten piątek, kiedy to Schalke 04 podejmie na własnym podwórku na Veltins Arenie w Gelsenkirchen ekipę Holstein Kiel. Początek boju czwartej kolejki 2. Bundesligi zaplanowano dokładnie o 18:30.