Jupp Heynckes zachwycony dzisiejszą pierwszą połową

"Mieliśmy wyjątkową pierwszą połowę" – stwierdził trener Bayernu Monachium, Jupp Heynckes.

Były trener Bayeru Leverkusen pochwalił swoich zawodników za zwycięstwo nad klubem ze stolicy, mimo wielu niewykorzystanych okazji.

Coach Bawarczyków był dumny z postawy swoich zawodników w pierwszej połowie meczu na Allianz Arena, który zakończył się pogromem Berlińczyków 4:0.

Bawarski gigant w ciągu 13 minut pozbawił złudzeń ekipę z Berlina prowadząc po kwadransie już 3:0, za sprawą trafień Mario Gomeza, Francka Ribery’ego i Bastiana Schweinsteigera. W drugiej połowie Gomez dokonał dzieła zniszczenia dokładając jeszcze jedną bramkę po strzale z rzutu karnego.

Bayern zyskał pięć punktów przewagi w tabeli nad drugą Borussią M’gladbach ku wielkiemu zadowoleniu Heynckesa, jednak trener przyznaje, iż zawodnicy są winni za zmarnowanie tylu dogodnych sytuacji.

"Kiedy prowadzisz 3:0 po 13 minutach, wtedy widzisz jak dobrze można grać w piłkę nożną, a my zwłaszcza w pierwszej połowie zagraliśmy wybitnie" – powiedział Kickerowi po meczu trener Bawarczyków.

"Możemy jednak krytykować fakt, iż nie udało nam się zamienić na bramki tylu doskonałych szans. Muszę jednak przyznać, że mój zespół gra bardzo skoncentrowany, a przede wszystkim jest głodny sukcesu" – dodał Heynckes.

Bayern w środku tygodnia uda się do Włoch gdzie zmierzy się z drużyną Napoli w rozgrywkach Ligi Mistrzów i będzie starał się kontynuować swój perfekcyjny start w Grupie A.

Źródło: goal.com