Juniorzy Bayernu wygrywają derbowe spotkanie przeciwko TSV!

Szczególny powód do świętowania mają juniorzy Bayernu Monachium U-19, którzy wczorajszego dnia pokonali w derbach Monachium TSV 1860 aż 3:0!

Podopieczni Holgera Seitza w derbowym spotkaniu z TSV 1860 Monachium U-19 ograli swoich rywali aż 3:0, zaś bohaterem i zawodnikiem meczu został wybrany młodszy brat Mario Goetzego − Felix.

Młodziutki stoper odznaczał się nie tylko wzorową grą w obronie, ale także dołożył od siebie dwa trafienia, co dla stopera jest wielkim wyczynem.

Pierwszą bramkę dla młodych „Bawarczyków” zdobył już w 9. minucie 17-letni Benjamin Hadzic. Dla bośniackiego snajpera FCB było to już piąte trafienie w tym sezonie ligowym. Drugą bramkę już po zmianie stron zdobył w 53. minucie wspomniany Felix Goetze.

TSV 1860 Monachium na siedem minut przed końcem rywalizacji w ramach 16. kolejki zostało ponownie dobite przez Felixa, który do tej pory zdobył już cztery bramki w 14 spotkaniach rozegranych dla Bayernu U-19.

Zwycięstwo nad odwiecznymi rywalami z Monachium sprawiło, że zespół prowadzony przez Holgera Seitza awansował na pierwsze miejsce w tabeli młodzieżowej Bundesligi!

W przyszłą niedzielę młodzi piłkarze „Die Roten” zagrają przed własną publicznością z niebezpiecznym rywalem z Hoffenheim, które traci do liderów pięć oczek, dlatego też dla obu ekip będzie to bardzo ważne spotkanie.

TSV 1860 U-19 0:3 (0:1) Bayern U-19

Bramki: 0:1 Hadzic 8', 0:2 Goetze 53', 0:3 Goetze 83'

Bayern U-19: Fruechtl, Tuerkkalesi, Crnicki, Tarnat, Shabani, Tillmann, Fein (77' Emghames), Friedl (90' Rieg), Goetze, Stingl (85' Kollmann), Hadzic (86' Franzke)