Jonathans debiutuje w reprezentacji Luksemburga

Rozpoczęta w czerwcu przerwa reprezentacyjna dobiega już powoli końca dla większości zawodników pierwszej i drugiej drużyny Bayernu Monachium.

Na przestrzeni ostatnich dni byliśmy świadkami wielu spotkań, w których w akcji mogliśmy oglądać wielu zawodników klubu ze stolicy Bawarii.

Mowa nie tylko o piłkarzach pierwszej drużyny, ale i również FCB II – powołanie do dorosłej reprezentacji narodowej Luksemburgu otrzymał David Jonathans, który w ekipie Holgera Seitza występuje na pozycji lewoskrzydłowego.

19-latek może mówić o stosunkowo udanym zgrupowaniu, albowiem w pojedynku towarzyskim z Maltą, wychowanek bawarskiego klubu otrzymał szansę debiutu. W kolejnych dwóch spotkaniach w ramach eliminacji do EURO 2024, Luksemburczyk nie pojawił się już na boisku, ale miał okazję zasiąść na ławce.

Morrison z dwoma remisami

Utalentowany stoper Bayernu II – Liam Morrison – wraz z kolegami z reprezentacji narodowej Szkocji U-21, miał okazję dwukrotnie zagrać przeciwko Norwegom. Oba mecze zakończyły się remisami (0:0 oraz 1:1), zaś defensor FCB U-23 rozegrał łącznie 150 minut.