Javi: Musimy lepiej rozpoczynać spotkania

W poprzedniej kolejce niemieckiej Bundesligi Bayern Monachium pokonał na własnym podwórku TSG Hoffenheim aż 5:2, jednakże początek spotkania nie zapowiadał wcale takiego scenariusza.

Mistrzowie Niemiec już po dwunastu minutach przegrywali przed własną publicznością z "Wieśniakami" 2:0, jednakże ku uciesze fanów zgromadzonych na Allianz Arenie i tych przed odbiornikami monachijczycy odrobili straty i rozbili gości z Hoffenheim 5:2.

Zdaniem Javiego Martineza, który od powrotu Juppa Heynckesa występuje obecnie na środku pomocy Bayern musi za wszelką cenę lepiej rozpoczynać swoje spotkania i w żadnym wypadku nie może powtarzać błędów z meczu z TSG.

– Moim zdaniem musimy lepiej wchodzić w spotkania. Straciliśmy bramki w obu spotkaniach na naszym podwórku przeciwko Bremie oraz Hoffenheim i odrobienie tamtych strat było ciężkim wysiłkiem – powiedział zatroskany Martinez.

– Zarówno przeciwko Bremie jak i TSG zagraliśmy już lepiej w drugiej połowie, ale tak przecież nie może być w każdym meczu. Musimy być w pełni skupieni przez całe 90 minut. W przeciwnym wypadku ryzykujemy możliwość porażki – kontynuował Hiszpan.

Już w sobotę Bayern podejmie na wyjeździe FSV Mainz, zaś kilka dni później w meczu Pucharu Niemiec "Bawarczyków" czeka wyjazd do Paderborn, gdzie powalczą o awans do półfinału. Sobotni mecz z M05 rozpocznie tym samym etap kolejnych angielskich tygodni.

– Preferuje ogrom spotkań. Tygodnie szybciej mijają, kiedy mamy dwa czy trzy spotkania. Jesteśmy gotowi na ten okres częstych spotkań. Mamy na ten moment wielu zdrowych zawodników  zakończył Martinez.

Źródło: FCB.tv