Jak sobie poradzili pozostali Bawarczycy?

Za nami pierwsze spotkania kwalifikacyjne do Euro 2016 oraz do Mistrzostw Świata 2018. Z Bayernu powołanych zostało dokładnie 11 zawodników - większość z nich już ma za sobą pierwszy mecz. Niemcy z Manuelem Neuerem, Jeromem Boatengiem, Thomasem Müllerem oraz Mario Götze w składzie ulegli Irlandczykom 1:0, zaś Robert Lewandowski dzięki swoim dwóm trafieniom poprowadził Polskę do remisu w meczu ze Szkotami. Jak sobie radzili inni?

Thiago tylko na ławce

Niestety Thiago nie otrzymał szansy na grę - całe spotkanie Hiszpanów z Luksemburgiem zawodnik Bayernu obejrzał z ławki rezerwowych. Jego koledzy z drużyny pokonali gości na  Estadio Las Gaunas 4:0. Być może już w najbliższy poniedziałek Thiago otrzyma szansę gry od pierwszych minut, ponieważ Furia Roja zagra z Ukrainą.

Alaba nadal niepokonany

Austriacy, którzy jako pierwsza drużyna zapewniła sobie awans do finałów Mistrzostw Europy 2016 we Francji wciąż pozostają niepokonani w swojej grupie. W meczu z Czarnogórą Alaba i spółka pokonali przeciwników po zaciętym pojedynku 3:2. Obrońca Bawarczyków grał do 82. minuty spotkania, kiedy to został zastąpiony przez Jakoba Jantschera. Ostatni mecz podopieczni Marcela Kollera zagrają już w poniedziałek z Liechtensteinem.

Kimmich strzela bramkę

Joshua Kimmich wraz z kadrą Niemiec U21 kontynują swój perfekcyjny start w kwalifikacjach do Euro. Niemcy odnieśli drugie zwycięstwo w drugim meczu. Zawodnik Bayernu grał od pierwszych minut spotkania w wygranym 4:0 meczu z Finlandią. Co więcej utalentowany zawodnik z Monachium zdobył nawet bramkę w 27. minucie.