Jak grali rywale z Ligi Mistrzów

BATE Borysów mogło w miniony weekend zrobić ogromny krok w kierunku mistrzostwa kraju. W 25 kolejce zespół BATE zremisował 0:0 z Dynamo Mińsk. Mistrz Białorusi podtrzymał swoją serię i od 15 spotkań jest niepokonany. Jednak tym remisem nie udało się w pełni wykorzystać wpadki drugiego w tabeli Schachzjor Salihorsk, który przegrał 0:2 FK Minsk. Zespół z BATE Borysów ma obecnie 49 punktów, Salihorsk 47, a trzecie w tabeli Dynamo Minsk 42 punkty. Jednak zespół z Borysowa ma jeszcze do rozegrania jedno zaległe spotkanie.

Cztery dni po porażce 1:2 w Lidze Mistrzów z FC Bayerem zespół FC Valencii przegrał również swoje ligowe spotkanie. Zespół prowadzony przez Mauricio Pellegrino przegrał 0:2 z RCD Mallorca. Pierwszą bramkę dla niepokonanych na ligowym podwórku w tym sezonie gospodarzy zdobył już w 8 minucie Victor. Drugą bramkę w 55 minucie zdobył Javier Arizmendi. Jedna wygrana, dwa remisy i dwie porażki – tak wygląda bilans Valencii w hiszpańskiej lidze.

Trzeci rywal FC Bayernu w Lidze Mistrzów, OSC Lille ostatnie swoje spotkanie ligowe zremisował. Zepsół, który w minionym sezonie zajął 3 miejsce w tabeli zremisował 1:1 z Olympique Lyon. Pierwsza bramkę zdobył zawodnik Lille – Nolan Roux w 7 min – kiedy kibice na nowo wybudowanym stadionie Grand Stade Lille Metropole liczyli już na zwycięstwo swoich piłkarzy w 80 minucie punkt dla gości uratował Lisandro Lopez. Obecnie po czwartym remisie zespół OSC Lille zajmuje 12 miejsce w tabeli.