DieRoten.pl

Isherwood odchodzi, Mai z kontuzją kolana

13.06.2018, 00:56:16
Photogenica

Choć letnie okienko transferowe nie zostało jeszcze otwarte, to w zespołach Bayernu Monachium począwszy od ekip młodzieżowych po ekipę rezerw, doszło już do pierwszych zmian kadrowych.

reklama

Na przestrzeni kilku ostatnich tygodni mistrzowie Niemiec poinformowali o podpisaniu profesjonalnych kontraktów z kilkoma nieźle zapowiadającymi się juniorami − wśród nich znalazł się między innymi Franck Evina czy też Meritan Shabani.

Niestety nie wszystkich piłkarzy FCB udało się przekonać do przedłużenia kontraktów − stolicę Bawarii wraz z początkiem sezonu opuści Niklas Dorsch czy chociażby Milos Pantovic. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że ekipę rezerw opuści także 20-letni Thomas Isherwood.

Środkowy obrońca urodzony w Szwecji zadecydował, że najlepszym dla niego rozwiązaniem będzie zmiana otoczenia klubowego. Tym samym młody stoper zasili szeregi Bradford City, które na co dzień grywa w League One (3. Liga angielska).

Wyceniany na 50 tysięcy euro obrońca nie mógł pochwalić się zbyt wielkim zaufaniem trenera w minionym sezonie, albowiem 20-latek spędził na boiskach bawarskiej ligi regionalnej zaledwie 643 minuty…

To nie koniec złych wiadomości, albowiem jak się okazało nowo zakontraktowany junior − Lars Lukas Mai − będzie zmuszony pauzować przez wiele tygodni z powodu urazu prawego kolana. Młody Niemiec częściowo naderwał więzadła i jest zmuszony pauzować przez dłuższy okres. Co więcej podobnego urazu nabawił się inny stoper FCB II − Maxime Awoudja.

Pozostając w temacie drugiej drużyny Bayernu nie tak dawno temu władze klubowe poinformowały, że zespół rezerw zasili 28-letni Maximilian Welzmueller, który w sezonie 2017/18 reprezentował barwy trzecioligowego VfR Aalen.

źródło: Twitter / FCB.de / Własne

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama13.06.2018 10:23
Zgadzam się, szkoda tej kontuzji, w tak młodym wielu wieku to najgorsze co może się chłopkowi przytrafić:(
13.06.2018 08:21
Mai idealnie wkomponował się w zespół, prawdziwy Bawarczyk z niego.
13.06.2018 08:06
Oczywiście chodziło o tysiące! :D
13.06.2018 08:02
Drogi ten Isherwood ;)

reklama