DieRoten.pl
Reklama

Irankunda już w Monachium

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Wiele miesięcy temu Bayern Monachium potwierdził zakontraktowanie niezwykle utalentowanego skrzydłowego z Australii.

Mowa oczywiście o 18-letnim dziś Nestorze Irankundzie, który uchodzi za jeden z największych talentów na swojej pozycji w światowej piłce – przekonani są o tym liczni eksperci.

Przypominamy – młody skrzydłowy przenosi się z australijskiego klubu pierwszej ligi Adelaide United do FCB za kwotę około 750 tysięcy euro. Trzeba jednak mieć na uwadze, że wraz z dalszym rozwojem i osiągnięciami pomocnika, suma ta będzie sukcesywnie wzrastać.

Według doniesień dziennika „Bild”, ostatecznie opłata może zamknąć się w granicach 3 milionów euro. Początkowo utalentowany Australijczyk ma być rozwijany w Campusie, a następnie krok po kroku odnajdywać się w pierwszej drużynie rekordowego mistrza Niemiec.

− Były oferty z drużyn Premier League, ale mój ojciec powiedział, że kibicujemy Bayernowi i wybieramy ich – powiedział krótko po transferze Irankunda.

Jak się z kolei okazuje, Nestory Irankunda jest już w Monachium – 18-latek zamieścił w swoich social mediach zdjęcie, na którym widać Campus FCB. Niebawem pomocnik powinien rozpocząć treningi z nowym zespołem, albowiem wszystkie ekipy od U-17 do U-23 trenują już w ramach przygotowań do sezonu 2024/25. 


Źródło: Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...