DieRoten.pl
Reklama

Intensywne rozmowy FCB z Guerreiro

fot. Fotolia
Reklama

Nie ulega już wszelkiej wątpliwości, że tego lata pierwszy zespół rekordowego mistrza Niemiec może czekać niemała rewaluacja kadrowa.

Oprócz licznych odejść, w mediach spekuluje się także o kilku transferach. Oprócz nowego środkowego pomocnika oraz napastnika, kolejne źródła potwierdzają, że Bayern pracuje nad sprowadzeniem na Allianz Arenę zawodnika BVB – Raphaela Guerreiro.

Tym razem magazyn „Kicker” donosi, że temat transferu Portugalczyka do bawarskiego klubu jest naprawdę gorący, zaś szefowie „Gwiazdy Południa” pracują już intensywnie nad realizacją tego ruchu w najbliższych tygodniach.

Warto nadmienić, iż umowa defensora z Borussią Dortmund wygasa z dniem 30 czerwca 2023 roku, co oznacza tym samym, że będzie on dostępny na zasadzie wolnego transferu w nadchodzącym letnim okienku transferowym. Hainer i spółka mają pozostawać z piłkarzem i jego agentem w stałym kontakcie.

Nieoficjalnie mówi się nawet, że reprezentant Portugalii dobrze wyobraża sobie przenosiny do klubu ze stolicy Bawarii, zaś o możliwym transferze poinformował nawet kilku kolegów z BVB. Można się spodziewać, że 29-latek otrzymałby w FCB kontrakt do 2026 roku.

Raphael Guerreiro

Raphael do Borussii Dortmund trafił latem 2016 roku z francuskiego FC Lorient za sumę 12 milionów euro. W trakcie swojej 7-letniej przygody z BVB, wystąpił w 224 spotkaniach o stawkę, zaś jego dorobek w tym czasie to 40 bramek oraz 50 asyst. Ponadto razem z kolegami, Guerreiro sięgnął po 3 tytuły.

Źródło: Kicker.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...