Huntelaar nie zagra z Bayernem

Już we wtorek o godzinie 20:00 Bayern Monachium podejmie na własnym stadionie Schalke 04 Gelsenkirchen. Oba zespoły do tej potyczki przystąpi z goła odmiennymi nastrojami - Bawarczycy polegli sromotnie w Wolfsburgu 1:4, zaś podopieczni Roberto Di Matteo pokonali minimalnie u siebie Hannover 96 1:0. Goście do stolicy Bawarii przyjadą jednak z poważnym osłabieniem, bowiem na Allianz Arena nie zobaczymy Klaasa-Jana Huntelaara.

W 85. minucie spotkania piłkarz H96 wyprowadzał piłkę z własnej połowy, co nie spodobało się holenderskiemu gwiazdorowi. Były zawodnik m.in. Realu Madryt pognał za rywalem i brutalnie sfaulował go, atakując jego nogi z tyłu. Sędzia zawodów nie miał żadnych wątpliwości i natychmiast usunął Huntelaara z boiska pokazując mu czerwoną kartkę, co jest równoznaczne z tym, iż zabraknie go w następnej kolejce.

Na chwilę obecną nie ma jeszcze decyzji na ile meczów będzie zawieszony reprezentant Oranjes.