DieRoten.pl
Reklama

Hoffmann z celem wyjazdu na Euro U-21

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Po tym jak z Bayernu Monachium na rzecz Hamburgera SV odszedł Sven Ulreich, nowym numerem trzy w zespole Hansiego Flicka został utalentowany Ron-Thorben Hoffmann.

Hierarchia bramkarzy w zespole rekordowego mistrza Niemiec prezentuje się obecnie następująco − numerem jeden jest Manuel Neuer, jego zastępcą Alexander Nuebel, podczas gry rolę trzeciego golkipera pełni wychowanek FCB, Ron-Thorben Hoffmann.

Warto podkreślić, że ostatni z nich jest jednak pierwszym wyborem trenera Holgera Seitza w drugiej drużynie Bayernu, gdzie 21-latek jest jedną z najbardziej wyróżniających się postaci.

Nie tak dawno temu młody bramkarz udzielił wywiadu dla „Kickera”, w którym odniósł się do swojej kariery reprezentacyjnej. Niemiec nie ukrywa, iż chciałby w niedalekiej przyszłości otrzymać powołanie do niemieckiej kadry narodowej U-21, zwłaszcza że EURO U-21 tuż za rogiem...

Oczywiście chciałbym otrzymać szansę tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. W końcu gram regularnie i pokazuję się z dobrej strony − powiedział Hoffmann.

Postawiłem sobie jasny cel - chcę pojechać na mistrzostwa Europy U-21 w przyszłym roku i grać tyle, ile to będzie możliwe − podsumował Ron-Thorben Hoffmann.

Póki co nie wiadomo czy trener młodzieżowej reprezentacji Niemiec do lat 21, czyli Kuntz, da szansę wychowankowi Bayernu. Euro U-21 odbędzie się w dniach 24-31 marca (faza grupowa) i 31 maja-6 czerwca 2021 (faza pucharowa).

Źródło: Kicker.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...