Hoffenheim vs FC Bayern - garść ciekawostek

Przed nami kolejny mecz Bayernu w Bundeslidze. W 24. rundzie rozgrywek rekordowy mistrz Niemiec udaje się do najmniejszego miasta z klubem w 1. Bundeslidze czyli Sinsheim. Rywalem Gwiazdy Południa będzie TSG 1899 Hoffenheim. W rundzie jesiennej Bawarczycy pokonali u siebie popularnych Wieśniaków 2:0. Obie bramki strzelił Franck Ribery. Skrót tego meczu można obejrzeć tutaj. Poniżej zaś prezentujemy, jak co tydzień, garść ciekawostek związanych z nadchodzącym spotkaniem:

• Jak dotąd obydwa zespoły mierzyły się ze sobą 9 razy. 6 razy górą byli piłkarze Bayernu, 3 razy padł remis. Gospodarzom jutrzejszego spotkania nie udało się jeszcze pokonać zespołu ze stolicy Bawarii. Bilans bramkowy 22:6.
  • W meczach, których gospodarzem było Hoffenheim, statystyka jest dość wyrównana. 4 spotkania, 3 remisy i 1 triumf Bawarczyków. Bilans 5:4 na korzyść FCB.
  • W spotkaniach rozgrywanych w Monachium jest już jednak zupełnie inaczej. Bawarczycy wygrali wszystkie 5 spotkań z bilansem bramkowym 17:2.
  • Bayern wygrał 6 pierwszych spotkań rundy rewanżowej i ma szansę powtórzyć osiągnięcie Borussi Dormund z zeszłego sezonu, kiedy obrońcy tytułu wygrali 7 kolejnych meczów.
  • Bayern ma szansę pobić rekord najwcześniejszego triumfu w Bundeslidze. 18 kwietnia 1963 roku w premierowym sezonie, na dwie kolejki przed końcem, tytuł zapewniło sobie 1. FC Koln. Podopieczni Juppa Heynckesa mogą zapewnić sobie tytuł już 13 kwietnia, na 6 kolejek przed końcem rozgrywek.
  • Bramkarz FCB, Manuel Neuer, od 494 minut (ponad 5 pełnych spotkań) nie puścił bramki w meczu wyjazdowym. Golkiper drużyny gości ma szansę pobić jutro rekord Bundesligi w tej dziedzinie.
  • Zwolniony już trener Hoffenheim, Markus Babbel, zdobywał średnio 0,8 punktu na mecz. Jego następca Marco Kurz 0,7 punktu na spotkanie.
  • Mario Gomez trafia do bramki w Bundeslidze średnio co 71 minut. Jego konkurent w ataku Mario Mandzukić, "tylko" co 96 minut.
  • W obecnym sezonie Arjen Robben zdobywa 1 punkt do punktacji kanadyjskiej w 74 minuty. To najlepszy wynik w drużynie Bayernu (np. Franck Ribery zdobywa punkt co 103 minuty).
  • Igor de Camargo w ostatnich 4 meczach przeciwko Bayernowi nie przegrywał. Tylko 2 innych zawodników tak długo nie ulegało rekordowemu mistrzowi Niemiec.
  • TSH Hoffenheim ustanowiło tydzień temu smutny rekord klubowy, odnosząc 15. porażkę w sezonie.