Hoeness: Brakuje nam obecnie „9”

Mając na uwadze wszystkie rozgrywki krajowe i europejskie, klub ze stolicy Bawarii rozegrał w sumie czternaście spotkań o stawkę w sezonie 2022/23.

Jeśli natomiast mowa o poszczególnych liczbach mistrzów Niemiec, to podopieczni Juliana Nagelsmanna zdobyli w sumie 44 bramki, co daje średnio 3,14 goli strzelonych na jedno spotkanie w sezonie 2022/23.

Niewykluczone jednak, że dorobek bramkowy „Bawarczyków” byłby większy, gdyby piłkarze FCB lepiej wykorzystywali swoje okazje bramkowe. Widoczne to jest przede wszystkim w Bundeslidze, gdzie monachijczycy 5-krotnie tracili już punkty – ostatnio w meczu z BVB (2:2). Zdaniem Uliego Hoenessa, czyli honorowego prezydenta „Gwiazdy Południa”, w drużynie brakuje obecnie „9”.

− Szkoda, że Bayern słabo wykorzystywał swoje okazje bramkowe w II połowie z BVB. Myślę, że brakuje nam obecnie "9" (...). Oddanie Lewandowskiego było trudną decyzją. W pewnych w meczach nie będziemy strzelać takich bramek jak np. Modeste – powiedział Hoeness.

− Zadaniem Juliana Nagelsmanna i jego sztabu szkoleniowego jest to teraz zrekompensować zawodnikami, którzy są do dyspozycji – dodał.

− To nie było w stylu Bayernu. Prowadząc 2:0, powinieneś wygrać spotkanie! Nie można jednak porównywać tego remisu do poprzednich, bo Bayern grał przeciwko drugiej najlepszej drużynie w Niemczech. Poza tym zagraliśmy dobre 70 minut – podsumował Uli Hoeness.

Jeśli mowa o nowej dziewiątce, to w mediach co rusz porusza się ten temat. Ostatnio pojawiły się informacje, że „Bawarczycy” są gotowi zainwestować nawet 100 milionów euro, aby pozyskać Harry’ego Kane’a z Tottenhamu.