DieRoten.pl

Nie dalej jak wczoraj wieczorem niemiecki dziennik „Sport Bild” zaprezentował prawdziwą bombę informacyjną związaną z przyszłością prezydenta FCB − Uliego Hoenessa.

Przypomnijmy raz jeszcze – według informacji niemieckich dziennikarzy boss bawarskiego klubu miał podjąć decyzję, że w listopadzie nie będzie już ubiegał się o reelekcję, przestanie pełnić funkcję prezydenta FCB i co więcej zrezygnuje z funkcji szefa Rady Nadzorczej Bayernu Monachium.

Uli Hoeness jako swojego następcę miał zaproponować byłego prezesa Adidasa – Herberta Hainera. Tym samym w przyszłości zarząd „Gwiazdy Południa” tworzyliby Oliver Kahn oraz wspomniany wyżej 65-letni Niemiec.

Ostatnio o skomentowanie ostatnich doniesień niemieckiej prasy poproszono samego zainteresowanego. Legendarny działacz monachijczyków, który działa w klubie już od 40 lat przyznał otwarcie, że oficjalną decyzję o swojej przyszłości przedstawi pod koniec przyszłego miesiąca.

− 29 sierpnia poinformuję Radę Nadzorczą o mojej decyzji. Do tego okresu nie wydam żadnego oficjalnego oświadczenia – powiedział Hoeness.

Wczorajsze informacje dziennika „Sport Bild” z całą pewnością wywołały wielkie poruszenie w świecie niemieckiej piłki nożnej. Swojego zaskoczenia z rzekomej rezygnacji Uliego nie krył między innymi lewy defensor i wychowanek FCB – David Alaba.

− Najpierw byłem mocno zszokowany, nie byłem na to przygotowany. Ciężko jest sobie wyobrazić FCB bez niego. Niezależnie jednak od tego czy będzie pełnił rolę, czy nie, to zawsze będzie miał wpływ na klub. Pod względem sportowym i ludzkim muszę mu bardzo podziękować. Wiążą mnie z nim wyjątkowe relacje. Jestem mu wdzięczny za wiele rzeczy – podsumował Alaba.

źródło: Kicker / Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama27.07.2019 14:40
To przynajmniej jakieś transfery na pożegnanie :)
25.07.2019 13:04
ooo to będę miał emocjonalny powrót z urlopu :-D
24.07.2019 14:05
Wątpię by Uli odszedł w czasie trwania sezonu, ale jeśli faktycznie tak się stanie to możemy być pewni że jego następca będzie przygotowany odpowiednio! Uli nie zostawi klubu byle komu:)
24.07.2019 12:24
Jestem oburzony. Mam nadzieję, że dokończy cały sezon!
24.07.2019 12:09
Bądź co bądź Uli zasłużył na miano legendy kluby. Ciekawe jak będzie wyglądał klub bez niego. No i żeby nowy zarząd nie był gorszy niż aktualny.