Höjbjerg i Kimmich odpadają z Euro

Niestety ale Höjbjerg i Kimmich musza się już pożegnać z marzeniami o zwycięstwie w Euro U21. Niemcy zostali rozbici przez Portugalczyków 5:0, zaś Dania uległa Szwecji 1:4. Obie reprezentacje odpadły na poziomie półfinału.

Joshua Kimmich rozpoczął spotkanie od pierwszych minut obok Johannesa Geisa oraz Emre Cana. Portugalia nie pozwalała jednak rywalom na zbyt wiele przez cały czas kontrolując spotkanie. Mimo starań Kimmich i spółka nie byli w stanie oprzeć się Portugalczykom, którzy stwarzali sobie znacznie więcej okazji strzeleckich.

Höjbjerg również znalazł się w wyjściowej jedenastce. Bawarczyk starał się jak mógł, lecz jego ataki nie przynosiły rezultatów. Mecz tak naprawdę został rozstrzygnięty w końcowej fazie meczu, kiedy to Szwedzi w niecałe 7 minut zdołali strzelić 2 bramki i ustalić wynik na 4:1.

Kimmich i Höjbjerg  nie zdobyli bramki na tym turnieju, jednak obaj pokazali się z dobrej strony i wywiązywali się dobrze ze swoich obowiązków w pomocy. Teraz udadzą się do Monachium, gdzie wkrótce rozpoczną się przygotowania do nowego sezonu.