Hiszpania z Thiago w składzie gromi Kostarykę

Za nami kolejne mecze towarzyskie podczas trwającej obecnie przerwy międzynarodowej. Przypominamy, że na zgrupowania swoich reprezentacji udało się łącznie 10 zawodników FCB. Część z nich już wróciła do Monachium.

Wczorajszego wieczoru w akcji mogliśmy oglądać kolejnego zawodnika Bayernu Monachium. Przypomnijmy trener hiszpańskiej reprezentacji narodowej − Julen Lopetegui − powołał tylko jednego "Bawarczyka".

Thiago Alcantara bo o nim mowa, miał wczorajszego wieczoru okazję wystąpić w meczu towarzyskim swojej reprezentacji narodowej z drużyną Kostaryki.

Ostatecznie drużyna "La Furia Roja" rozbiła na własnym stadionie Estadio La Rosaleda w Maladze gości z Ameryki Środkowej aż 5:0. Bramki dla Hiszpanów zdobywali kolejno Jordi Alba, Alvaro Morata, David Silva (dwukrotnie) oraz Andres Iniesta.

Pomocnik Bayernu Monachium − Thiago Alcantara − otrzymał szansę gry od samego początku i jako jeden z nielicznych miał okazję rozegrać pełne 90 minut. 26-letni Hiszpan nie zdobył bramki i asysty, lecz otrzymał za to żółtą kartkę 67. minucie spotkania.

Hiszpanów czeka teraz jeszcze jeden sparing przed zakończeniem zgrupowania − 14 listopada Thiago i spółka zakosztują atmosfery w Rosji, gdzie w St. Petersburgu przyjdzie im rozegrać mecz towarzyski z gospodarzami przyszłorocznego Mundialu.