DieRoten.pl

Na początku zimowego okienka transferowego oficjalnie nowym zawodnikiem Bayernu Monachium został Alphonso Davies, który do klubu przybył już w listopadzie minionego roku.

reklama

Młody Kanadyjczyk miał już okazję zadebiutować w trykocie bawarskiego klubu w oficjalnym spotkaniu. Póki co Alphonso Davies nie wpisał się jeszcze na listę strzelców, ale 18-latek zbiera bardzo dobre opinie wśród sztabu szkoleniowego FCB i swoich kolegów z drużyny.

Ostatnio na temat skrzydłowego wypowiedział się trener kanadyjskiej reprezentacji narodowej – John Herdman – który na poniedziałekowej konferencji prasowej wspomniał, że mimo ograniczonego czasu gry Davies zaczyna adaptować się w nowym zespole i zyskuje coraz to większą pewność siebie.

Zauważam u niego spory wzrost pewności siebie. Stał się bardziej rozmowny i pewny siebie. Mają taką pewność stąpa teraz po wyższym gruncie. Mimo wszystko pokora pozostała na swoim miejscu i to właśnie w nim uwielbiam – powiedział trener Kanady.

Herdman podczas rozmowy z dziennikarzami zdradził również kulisy swojej ostatniej rozmowy z Daviesem, który powiedział mu, że pierwsze dwa tygodnie w Bayernie były bardzo wymagające. 43-letni Anglik wspomniał także, że zarówno on sam, jak i Davies nie mogą doczekać się nadchodzącego zgrupowania kanadyjskiej kadry narodowej.

− Bardzo szybko powiedziano mu, że: „Jeśli nie wiesz co robisz z piłką przed otrzymaniem jej na tym poziomie, to jesteś piłkarsko martwy”. Alphonso zdradził mi, że zajęło mu to 2 tygodnie zanim się do tego zaadaptował – mówił dalej Herdman.

− Alphonso nie może doczekać się swojego powrotu do kadry, pokazania czego się nauczył i na jakim poziomie znajduje się jego gra – podsumował Anglik.

źródło: Canoe.com

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (13)

reklama13.02.2019 22:08
Faktycznie szkoda raz że nie dostaje szansy. A dwa że jak dostaje to nic ciekawego nie pokazuje. Ale może to dopiero początek. On ma dopiero 18 lat więc spokojnie. Faktem jest że w MLS mógł sobie tak pół boiska przechodzić ale gołym okiem widać było ile ma miejsca.
13.02.2019 00:26
Tu ta gra może być dla niego za szybka. I nie mam na myśli jego walorów atletycznych, lecz fakt iż właśnie trzeba myśleć dwa kroki do przodu, a jednocześnie utrzymywać intensywność, szybkość reakcji. Tu próbuje się zaadoptować i póki co stara się robić to co tam, ale nie przychodzi to tak łatwo jak tam.
12.02.2019 18:50
Jak dla mnie wcale nie wyglądał tak źle i uważam, że mimo braków taktycznych i tak powinien dostawać jakieś minuty tym bardziej, iż Ribery leczył kontuzję, a Robben dalej ją leczy. Później już nie będzie tyle okazji, żeby dostawał szanse.
12.02.2019 17:29
Chłopaczyna na pewno ma naturalne,atletyczne predyspozycje ale zarazem jest o te kilkanaście lat w tyle za rówieśnikami z Europy jeśli chodzi o przygotowanie taktyczne,bo jak traktować ten cyrk zwany MLS?
12.02.2019 16:17
Szkoda, że raczej nie zagra. Gdyby było trzeba gonić, to właśnie Davies powinien wejść. Swoją szybkością może wiele dać
12.02.2019 14:56
Narazie nasz Koreańczyk więcej pokazuje niż Davies. On narazie gra jakby grał na podwórku, leci do przodu i tyle jest z jego akcji. Widać że chłopak grał w marnej lidze, bo jest przepaść pomiędzy nim a jego rówieśnikami z Niemiec. Może papiery ma na wielkie granie, ale jak przez ten rok niczego nie pokaże, to skończy jak Dos Santos, Sosa czy inne wynalazki.
12.02.2019 11:47
@josh1982

Raczej nikt się nie spodziewał że z marszu wejdzie. Ale jak prowadzimy 3:1 z Schalke po 60 minutach. To może dostawać więcej niż 1-2 minuty. Wróci Robben to wypadnie z ławki. I nagle wszyscy będą oczekiwać że będzie wzmocnieniem i zastępcą Comana czy Gnabrego. Tak samo będzie z Arpem, wczoraj 5 minut. I przez cały sezon może łącznie uzbiera 2 pełne spotkania.
Jeong powinien dostawać szanse. Ma drybling, wykończenie akcji. Na pewno bliżej mu do Riberego czy Hazarda jeśli chodzi o styl gry. A nie tylko typ szybkościowy.
12.02.2019 11:08
Jeśli ktoś liczył że od razu zacznie dostawać dużo szans to srodze się zawiódł. Ja akurat takiej sytuacji się spodziewałem i myślę że do końca sezonu się to już nie zmieni. Od przyszłego sezonu, gdy dojdzie u nas do zmiany pokoleniowej zacznie odgrywać większą rolę.
12.02.2019 10:49
wszystko jasne, że młody, że nowe otoczenie itd... póki co dostał te jakieś momenty, żeby się pokazać ale coś czuję, że za specjalnie dużo ich już może nie być do końca sezonu. tym bardziej, że raczej mu nie udało się niczego ciekawego ugrać... wyglądał wręcz jakby się potykał o własne nogi albo jakby piłka mu przeszkadzała. może to dlatego, że za bardzo chciał, zbyt emocjonalnie szedł... oby się nie okazało, że będzie to tylko eksperyment za kilkanaście mln i nic poza tym.
naprawdę nie rozumiem dlaczego Jeong do tej pory nie dostał szans. widziałem raz czy drugi jakiś mecz z jego udziałem przed sezonem, zagrał trochę w T-Cup i dla mnie sprawiał tam ciekawe wrażenie. mamy go już u siebie od jakiegoś czasu więc po co eksperymenty (?) za grubą kasę.
12.02.2019 10:43
U Daviesa widać że "nie wie" kiedy podać, jak otrzymo bal to leci z nią na "pałę" do przodu a przydałoby się rozegrać ją, a nie próbować mijać 5 chopa :P tego musi się nauczyć.
12.02.2019 10:17
Może w pucharze kraju zgranie jakieś minuty.
12.02.2019 10:02
Z LFC to ma bardzo małe szansę żeby zagrał choć 1 minutę. Na ławce sobie może posiedzi i poczuje magię Anfield.
12.02.2019 09:30
Jeśli trener mówi że już dużo się nauczył a w Bayernie dostał 15 minut. To jaki był poziom wcześniej.
24 lutego rezerwy grają 1 mecz. Ale to będzie po Lm to jeszcze może będzie w 1 drużynie zależy od Robbery.

reklama