DieRoten.pl

Helmer: Co Kovac i Loew robili źle z Muellerem?

14.02.2022, 08:51:20
Ł. Skwiot

Nie ulega wszelkiej wątpliwości, że wychowanek bawarskiego klubu – Thomas Mueller – jest jedną z najważniejszych postaci w historii Bayernu Monachium.

Mimo kilku słabszych epizodów w swojej karierze, pomocnik Bayernu nigdy nie się poddawał i zawsze wracał na szczyt. Z kolei od kilkunastu miesięcy Niemiec nie schodzi z pewnego poziomu, a nawet z miesiąca na miesiąc prezentuje się coraz lepiej, o czym świadczą jego liczby.

W bieżącym sezonie 2021/22, Thomas Mueller strzelił 10 bramek oraz zanotował 20 asyst w 31 meczach, co jest zarazem jego najlepszym wynikiem na tym etapie sezonu w karierze! Ostatnio w rozmowie dla „Focus Online” na temat 32-latka wypowiedział się były gracz FCB – Thomas Helmer.

− Jeśli chodzi o Thomasa Muellera, to trzeba powiedzieć sobie: Co Niko Kovac, a może Jogi Loew właściwie zrobili źle? – powiedział Helmer.

− Mueller może dużo marudzić i czasami denerwować 1 czy 2 kolegów z drużyny, ale na boisku również mówi młodym zawodnikom, co mają robić. Można się tego nauczyć przez lata, ale on po prostu ma to w sobie. On jest niewiarygodny w każdym miejscu na boisku – dodał.

− Nie można go zaszufladkować, to właśnie sprawia, że jest tak trudny dla rywala. Albo te jego asysty – jak ta z Kolonią – inni przy takim ruchu łamią sobie biodro lub uszkadzają włókna mięśniowe – przynajmniej ja tak miałem (śmieje się) – podsumował Thomas Helmer.

Jeśli pod uwagę wziąć całą dotychczasową karierę Thomasa w Bayernie, to mówimy dokładnie o 612 spotkaniach, w których to Niemiec strzelił 224 bramki oraz zanotował 238 asyst. Ponadto imponujący jest fakt, że razem z kolegami sięgnął po 29 tytułów!

źródło: Focus Online

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)14.02.2022 12:59
Thomas to gracz zespołowy, zupełnie inna pozycja i styl gry ale podobny przypadek do Busquetsa - kiedy drużyna gra kiepsko, tacy gracze nie mają co robić na boisku. To zawodnicy stworzeni do gry na topowym poziomie, niewiele zdziałają jeśli gra się nie klei. Kryzysy pod wodzą Loewa i Kovaca zbiegły się z fatalnym stylem i złym zarządzaniem całym teamem - w takich warunkach lepiej wyglądają zawodnicy, którzy opierają swoją grę na warunkach fizycznych, bo nawet osamotnieni radzą sobie dobrze w pojedynkach i mogą zrobić "coś z niczego". Thomas niestety miał ciężki czas, ale odbił się prześlicznie!

Edytowano : 2022-02-14 13:06:17

Odnośnie "wymiany pokoleniowej" w DFB to nie przypominam sobie gorzej przeprowadzonego procesu. Kiedy żegnano się z Rudim Vollerem zmiany mogły dziwić, ale stała za tym spójna koncepcja, która finalnie przyniosła rezultaty. Po 2016 roku wyglądało to na paniczne ruchy i próbę znalezienia kozłów ofiarnych w postaci zasłużonych zawodników. Finalne ustawienie na Euro 2020, z trójką obrońców i Kimmichem na wahadle było ukoronowaniem tego cyrku i najlepiej pokazywało zagubienie sztabu szkoleniowego, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę, że niewiele wcześniej Bayern z niemieckim trzonem wygrał LM i logicznym ruchem wydawało się przeszczepienie systemu FCB do reprezentacji, zachowując role kluczowych Mullera i Kimmicha.
14.02.2022 10:09
@UKU no ok to był błąd i jakaś nieudolna próba wymiany pokoleniowej, ale ogólnie to ich współpraca należy do udanych o czym też świadczy powrót Thomasa bez dąsania się czy obrażania.
14.02.2022 10:01
@tapczan może to że odsunął go od kadry?
14.02.2022 09:44
A co Loew źle miał z nim niby zrobić ? Przecież razem odnosili gigantyczne sukcesy w kadrze z MŚ na czele.
14.02.2022 09:30
Pewnych graczy się nie tyka i tyle w temacie.