DieRoten.pl
Reklama

Hartmann: Pozwoliliśmy sobie o 1-2 błędy za dużo

fot. Tim S Peters / Shutterstock.com
Reklama

Jeśli mowa o zespole Bayernu Monachium do lat siedemnastu, to młodzi monachijczycy zmagania ligowe zakończyli w pierwszej połowie marca.

Robert Ramsak i spółka choć przez wiele miesięcy zajmowali pierwsze miejsce, to ostatecznie w wyniku dwóch przegranych spotkań pod koniec sezonu, młodzi monachijczycy wywalczyli „tylko” trzecie miejsce w młodzieżowych rozgrywkach.

Niedawno w podsumowującym sezon wywiadzie, na łamach „FCB.de” wypowiedział się trener Michael Hartmann, który podkreślił, że jego podopieczni najwyraźniej popełnili o 1 czy 2 błędy za dużo w samej końcówce, co przełożyło się na gorsze wyniki.

− Ze względu na łatwą rundę spotkań, w sezonie można pozwolić sobie tylko na kilka błędów - a my być może popełniliśmy o jeden lub dwa za dużo w fazie końcowej – powiedział Hartmann.

− Ta porażka z Hoffenheim potem zrobiła coś z chłopcami. Przeciwko Mainz mieliśmy dużo posiadania, ale prawie żadnych okazji. Mam nadzieję, że chłopcy wyciągną wnioski z tych meczów i dowiedzą się, co mogą zrobić lepiej. Ważne jest, aby najpierw pomyśleli o własnym występie, a nie o tym, co mogłoby zadziałać lepiej kolektywnie – dodał.

− Możemy wziąć wiele pozytywów z ostatnich kilku miesięcy. Bardzo często potrafiliśmy przeforsować naszą grę lub pokazywaliśmy reakcję na negatywne wydarzenia w grze – podsumował Michael Hartmann.

Przypominamy zarazem, że choć sezon ligowy dobiegł już końca, to wkrótce młodzi monachijczycy wrócą do akcji i rozegrają kilka spotkań w ramach specjalnej rundy DFB. Podopieczni Hartmanna zmierzą się kolejno ze swoimi rówieśnikami z Augsburga (1 kwietnia o 13:00), SpVgg Unterhaching (15 kwietnia o 13:00) oraz TSV 1859+1 Monachium (24 kwietnia o 11:00).

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...