Hartmann: Powinniśmy byli zamknąć mecz wcześniej

W ubiegły weekend swoje kolejne spotkanie w ramach sezonu ligowego 2023/24 rozegrali piłkarze Bayernu Monachium do lat dziewiętnastu.

Po niedawnym bezbramkowym remisie z TSV 1859+1, tym razem monachijczycy mierzyli się na wyjeździe z młodzieżówką 1. FC Nuernberg U-19. Koniec końców bój w Norymberdze zakończył się podziałem punktów i wynikiem 2:2.

Warto wspomnieć, że „Bawarczycy” gola na 2:2 stracili w 94. minucie, czym też wypuścili 3 punkty w ostatnich sekundach… Jak podkreślił po spotkaniu trener Michael Hartmann – jego zespół powinien zdecydowanie wcześniej zamknąć mecz, zwłaszcza że FCB U-19 miało ku temu sporo okazji.

− Dobrze weszliśmy w mecz i dobrze go rozegraliśmy, ale w miarę upływu czasu niestety staliśmy się mniej dokładni w naszych poczynaniach – powiedział Hartmann.

− Szczególnie w drugiej połowie nie kończyliśmy wielu akcji. Oczywiście wynik 2:2 tuż przed końcem jest trochę niefortunny. Ale po prostu powinniśmy byli zamknąć ten mecz wcześniej – podsumował Michael Hartmann.

W wyniku kolejnej straty punktów w sezonie 2023/24, młodzi monachijczycy spadli na siódmą lokatę. Obecnie dorobek Bayernu U-19 to 11 punktów po 7 kolejkach – na wynik ten przełożyły się 3 zwycięstwa, 2 remisy, 2 porażki oraz bilans bramkowy 18:15.