DieRoten.pl

Hainer: To był niesamowity rok!

21.11.2020, 08:36:34
FotoOlimpik

Bayern Monachium z pewnością może mówić o niezwykle udanym 2020 roku. W końcu monachijczycy pod wodzą Hansiego Flicka sięgnęli łącznie po pięć tytułów!

Herbert Hainer, który nieco ponad rok temu został oficjalnie nowym prezydentem Bayernu, udzielił ostatnio obszernego wywiadu dla oficjalnej telewizji „FCB.tv”, w którym odniósł się między innymi do swojego pierwszego roku pracy na najważniejszym stanowisku w Monachium.

Niemiec nie ukrywa iż jest pod wielkim wrażeniem sukcesów podopiecznych Hansiego Flicka w 2020 roku (mistrzostwo Niemiec, Puchar Niemiec, Liga Mistrzów oraz Superpuchar Niemiec i Europy). Ponadto 66-latek jest przekonany, że z takim podejściem, „Bawarczycy” z pewnością osiągną niesamowity sukces w przyszłości.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia prezydent FCB, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy wszystkich do lektury!

Herbert Hainer na temat:

…pierwszego roku swojej prezydentury:

„…Muszę przyznać, że był to niesamowicie poruszający rok, z wieloma wielkimi i pełnymi sukcesów momentami. Wygraliśmy Ligę Mistrzów, tryplet i potem jeszcze dwa Superpuchary.

…sukcesów w 2020 roku:

„…Nie sądzę, aby Bayern miał kiedykolwiek tak skuteczny rok jak ten. Z drugiej strony byliśmy w wyjątkowej sytuacji przez pół roku ze względu na pandemię i to nie tylko w Niemczech, ale na całym świecie. Musieliśmy grać przy pustych trybunach i przestrzegać wszystkich zasad. Oczywiście musieliśmy stawić czoła finansowym wyzwaniom, jak niemalże wszystkie inne firmy w Niemczech i na całym świecie. To oczywiście nie jest łatwa sytuacja. Moim zdaniem póki co Bayern przechodzi bardzo dobrze przez kryzys spowodowany pandemią. Prowadzimy i prowadziliśmy wiele akcji społecznych w myśl naszego poczucia odpowiedzialności społecznej.”

…wszystkich drużyn Bayernu:

„…Jestem bardzo szczęśliwy z tego, jak wszystkie działy Bayernu zachowują się i działają profesjonalnie. Mówię nie tylko o pierwszej drużynie, ale i sekcji kobiecej. Miałem możliwość zobaczyć ten mecz i porozmawiać z dziewczynami. W ich drużynie panuje niesamowity duch zespołu. Nasza drużyna koszykarska również jest bardzo profesjonalna. Myślę, że możemy oczekiwać „czegoś” w tym sezonie. Nie inaczej jest w drugiej drużynie. To fantastyczne.”

…zdobycia Ligi Mistrzów i gry Bayernu:

„…Oczywiście czasami potrzebujesz też szczęścia, aby zdobyć trofea. Tak było w poprzednim sezonie. Muszę jednak przyznać, że zespół świetnie się rozwinął pod wodzą Hansiego Flicka. Chodzi nie tylko o zwycięstwa, ale sposób gry naszej drużyny. Od dawna nie oglądaliśmy tak bardzo atrakcyjnego futbolu. Nie ma co do tego absolutnie żadnych wątpliwości, że Bayern zasłużenie wygrał Ligę Mistrzów, co też dostrzegają eksperci i inne drużyny z całego świata.”

…przyszłości:

„…Mamy tę spójność, uczucie: „Możemy osiągnąć tak wiele, jeśli będziemy trzymać się razem i grać zespołowo”. Dlatego uważam, że Bayern - i jestem o tym przekonany - odniesie w przyszłości niesamowity sukces. A gen „Mia san Mi” nieustannie nas napędza do przodu.”

źródło: FCB TV
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (4)

reklama21.11.2020 16:51
Specyficzny szalony i piękny rok
21.11.2020 14:44
jak na debiutancki sezon wyszło całkiem spoko Panie Prezydencie ;-)
ale trzeba być czujnym żeby nie dać się uśpić temu sukcesowi, czekają wszystkich trudne czasy z ekonomicznego punktu widzenia przede wszystkim a tak się składa, że w tym czasie czeka nas kolejny ważny etap przebudowy drużyny.
21.11.2020 10:46
Oby udało się go powtórzyć.
21.11.2020 09:26