DieRoten.pl

Hainer o powrocie 75,000 widzów na Allianz Arenę

23.10.2021, 12:12:11
Photogenica

Dla Bayernu Monachium nastał wielki dzień − po raz pierwszy od bardzo wielu miesięcy, na Allianz Arenie będzie mogło zawitać 75,000 kibiców.

Dokładnie o 15:30 Bayern podejmie u siebie TSG Hoffenheim. Zgodnie z rozporządzeniem sprzed kilku tygodni, na Allianz Arenę dopuszczony został komplet widzów. Ostatnio w wywiadzie dla oficjalnej witryny „FCB.de” na temat powrotu kibiców na trybuny wypowiedział się prezydent Herbert Hainer, który nie ukrywa swojej wielkiej radości z tego faktu.

− To oczywiście świetne uczucie. Dla naszych kibiców, ale także dla naszej drużyny. Naprawdę dali z siebie wszystko podczas pandemii, ale wiele razy rozmawiałem z chłopcami i oni nie mogą doczekać się pełnych trybun – powiedział Hainer.

− To zapewnia im dodatkowy zastrzyk motywacji, ponieważ to właśnie kibice i atmosfera na trybunach sprawiają, że piłka nożna jest wyjątkowym doświadczeniem. Zazwyczaj kibice świętują zawodników na boisku – mówił dalej.

− Jestem pewien, że tym razem piłkarze będą świętować z kibicami. Oczekiwanie w naszym zespole na pełne trybuny jest niesamowicie wysokie, tak jak w całym klubie – dodał prezydent FCB.

Warto wspomnieć, że po raz ostatni 75,000 kibiców pojawiło się na Allianz Arenie w marcu 2020 roku, kiedy to Bayern w 120. rocznicę istnienia klubu, pokonał na własnym podwórku ekipę FC Augsburg.

− Bardzo dobrze pamiętam nasze zwycięstwo 2:0 z Augsburgiem. Tamtego dnia obchodziliśmy 120-lecie klubu, był to uroczysty dzień dla całego Bayernu – dodał.

− Ludzie musieli wiele przejść od tamtego czasu i dobrze się czuję, że w końcu możemy kontynuować to, co wtedy zostawiliśmy. To będzie dla nas uroczysty dzień, tak jak wtedy przeciwko FCA. Doświadczymy atmosfery, której nie mogliśmy doświadczyć od 1,5 roku – podsumował Herbert Hainer.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)24.10.2021 11:33
Fajnie było znów widzieć prawie pełne trybuny.
23.10.2021 14:50
Doping ich poniesie i rozniesiemy rywala!!
23.10.2021 12:29
Ostatni raz marzec 2020, ale to zleciało. Wypełniona AA to coś czego bardzo brakowało.