DieRoten.pl

Hainer: Nie ma u nas miejsca dla Haalanda

13.10.2021, 20:46:11
FotoOlimpik

Młody i niezwykle utalentowany Erling Haaland z Borussii Dortmund to bez dwóch zdań jeden z najbardziej pożądanych zawodników w całej piłkarskiej Europie.

Norweg strzela bramki jak na zawołanie i według piłkarskich ekspertów jest gwarantem sukcesów w Borussii Dortmund. Warto podkreślić, że od momentu swojego transferu do BVB, Erling Haaland w 67 meczach o stawkę strzelił łącznie 68 bramek oraz zanotował 19 asyst.

Nikogo nie powinien więc dziwić fakt, że 21-latek budzi zainteresowanie wielu czołowych klubów w Europie – w tym Bayernu, co wedle niedawnych doniesień „Sport Bilda” ma wywoływać frustrację u Roberta Lewandowskiego. Niemniej jednak w niedawnym wywiadzie dla „Sueddeutsche Zeitung” prezydent FCB, czyli Herbert Hainer, dał jasno do zrozumienia, że w Monachium nie rodzi się nawet pytanie, czy „Bawarczycy” mają u siebie miejsce dla Haalanda.

− Takie pytanie nie ma nawet u nas miejsca. W osobie Roberta Lewandowskiego mamy napastnika i Najlepszego Piłkarza na Świecie, który w każdym sezonie strzela bramki, jak nikt inny! skomentował Hainer.

Co więcej mimo sporych strat finansowych w wyniku kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa, monachijczycy w dalszym ciągu gotowi są do inwestowania w nowych zawodników. Warto przypomnieć, że w wyniku braku widzów na stadionach w ostatnich miesiącach, Bayern stracił około 150 mln euro przychodów.

− Czy jesteśmy gotowi nadal inwestować pomimo strat finansowych? Oczywiście! Ale to normalne, że w obecnej sytuacji rozważnie i jeszcze uważniej patrzysz na to, jak organizujesz swoje wydatki – podsumował Herbert Hainer.

źródło: Sueddeutsche Zeitung

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)16.10.2021 09:42
Sytuacja może się jednak zmienić, tyle że ja myślę, że Haaland będzie chciał też dużo zarobić.
14.10.2021 14:58
Jeśli jest Robert to nie ma miejsca dla niego, to chyba logiczne.
14.10.2021 03:25
Ciekawa odpowiedz która tak naprawdę na nic nie odpowiada. W połączeniu z rewelacjami Falka możemy mieć nadzieje na ciekawe okienko
13.10.2021 22:11
Ja to widzę inaczej, miejsce dla halaanda jest i to jak najbardziej. Tylko nie ma miejsca dla jego pensji, i tu jest największy problem bo w tym momencie może dwie drużyny mogą sobie pozwolić. Ewentualnie są jeszcze sroki ale tam na pewno nie przejdzie :p
13.10.2021 21:36
Odpowiedź Heinera na doniesienia medialne o tym, że Lewandowski jest niezadowolony w Bayernie
13.10.2021 21:21
Tytuł tak trochę nijak ma się do wypowiedzi Hainera. Miejsce jest, na 9 jako następca Lewego na kolejną dekadę. Bayern po prostu nie będzie chciał brać udziału w tej licytacji oraz rozwalać sobie szatni i płac.