DieRoten.pl
Reklama

Hainer: Nie chcieliśmy tak łatwo puścić Hansiego

fot.
Reklama

Nie tak dawno temu odbyło się wirtualne spotkanie Olivera Kahna i Herberta Hainera, podczas którego obaj panowie odpowiadali na pytania kibiców bawarskiego klubu.

Jak można było się spodziewać, pytania w dużej mierze dotyczyły Hansiego Flicka, który nie tak dawno temu ogłosił publicznie, że pragnie rozwiązać swój kontrakt z Bayernem po zakończeniu tego sezonu. Nie zabrakło też innych pytań, jak np. tych dotyczących Hasana Salihamidzica.

Przy okazji kwestię trenera bawarskiego klubu skomentował na łamach „Bilda” legendarny Franz Beckenbauer. Poniżej znajdziecie kilka fragmentów wypowiedzi, które zostały zebrane przez dziennikarzy wspomnianego wcześniej dziennika.

Oliver Kahn na temat:

…klubowych legend:

„…To był i jest wielki czynnik sukcesu Bayernu. Mamy Bastiana Schweinsteigera i Philippa Lahma. Tych wszystkich graczy, których zawsze mamy na uwadze i mamy ich z tyłu głowy odnośnie tego czy i kiedy uda nam się ich wprowadzić do klubu.”

…Hansiego Flicka:

„…Oczywiście mamy też do czynienia z naszym trenerem każdego dnia. W ostatnich tygodniach odbyliśmy wiele rozmów z trenerem, czy to z Herbertem Hainerem, czy ze mną osobiście i rozmawialiśmy z Hansim o tym, jak może wyglądać przyszłość Bayernu. Profesjonalizm nakazuje nam skupić się na dzisiejszym meczu z Leverkusen, a następnie na Mainz. Oczywiście chcemy zdobyć tytuł w tym sezonie. Po meczu z Mainz będziemy chcieli odbyć rozmowę z Hansim Flickiem.”

Herbert Hainer na temat:

…Flicka, transferów i Salihamidzica:

„…Rozumiem, że trener żąda nowych topowych graczy, abyśmy mogli utrzymać poziom. Każdy medal ma dwie strony. Trener patrzy na sukces krótkoterminowy, a dyrektor sportowy na sukces średnio- i długoterminowy, a także bierze pod uwagę ograniczenia ekonomiczne. Każdy klub tak ma. Oprócz sukcesów sportowych chcemy również zapewnić stabilność gospodarczą. Chcę dodać coś jeszcze w tej sprawie − wszystkie decyzje podejmujemy razem − nawet gdy skład jest zestawiony, wszyscy trzymamy się razem, także dyrektor sportowy. wierzcie mi, drodzy kibice, nie chcieliśmy tak łatwo puścić Hansiego Flicka.”

Franz Beckenbauer na temat:

…słów Flicka o odejściu:

„…Byłem zaskoczony, że Hansi Flick nie wyraził tego życzenia wcześniej - mianowicie po zwycięstwie w Lidze Mistrzów. Więcej po prostu nie można było osiągnąć. Ustępowanie w szczytowym momencie to zawsze idealny czas. Hansi Flick i Bayern osiągnęli już tak wiele. Mam nadzieję, że znajdą sensowne rozwiązanie.”

 

Źródło: Bild / FCB
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...