DieRoten.pl

Włodarze Bayernu Monachium niejednokrotnie już powtarzali w przeszłości, że klub będzie chciał w przyszłości stawiać nie tylko na doświadczonych piłkarzy, ale i swoich wychowanków.

Widać to przede wszystkim w bieżącym sezonie 2020/21 − szanse gry otrzymuje przede wszystkim młody i utalentowany Jamal Musiala, który mimo 17 lat jest wysoko ceniony prze Flicka i swoich kolegów z zespołu rekordowego mistrza Niemiec.

Ostatnio Herbert Hainer udzielił obszernego wywiadu, w którym odniósł się do pracy Campusu, transferów FCB oraz formy Leroya Sane. Ponadto Niemiec poruszył kwestię możliwego powrotu Thomasa Muellera do niemieckiej reprezentacji narodowej.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia prezydent bawarskiego klubu, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury.

Herbert Hainer na temat:

...Campusu FCB:

„...Jesteśmy skupieni na sportowym sukcesie. Od lat wzmacniamy też Campus. Promujemy młode talenty i wprowadzamy ich do pierwszego zespołu, aby posiadać mieszankę młodych i doświadczonych graczy w zespole. Można już dostrzec pierwsze sukcesy naszego Campusu. Z drugiej strony zawsze będziemy chcieli też ściągać zawodników, którzy pomogą nam w walce o najważniejsze tytuły.”

...Bayernu jako klubu, który nie sprzedaje gwiazd:

„...Dlaczego nie jesteśmy klubem, który sprzedaje? Ponieważ wykonujemy świetną pracę ekonomicznie. Spłaciliśmy stadion i Campus. Posiadamy wspaniały zespół i chcemy odnosić sukcesy. Sprzedając najlepszych - nie będziesz długo odnosił sukcesów.”

...problemów w obronie:

„...Posiadamy niezwykle dobrze zaopatrzony skład. Inaczej nie wygralibyśmy 5 tytułów w ostatnich 12 miesiącach. Ale to oczywiste, że nie zawsze będziesz grał na najwyższym poziomie, jak w meczach z Barceloną czy Schalke. Zmagaliśmy się też z urazami. Jednakże Bayern zawsze był w stanie wygrać mecz, nawet jeśli nie znajdował się tego dnia w formie. To świadczy o indywidualnej jakości naszego składu.”

...Lucasa:

„...Sprowadziliśmy Lucasa za 80 milionów euro przed pandemią. Teraz cena byłaby zupełnie inna, ale Hernandez jest jednym z najlepszych obrońców. Niestety w poprzednim sezonie borykał się z kontuzją. Jesteśmy pewni, że będzie się nieustannie rozwijał. W tym sezonie gra bardzo dobrze.”

...Sane:

„...Nie trzeba nic mówić o jego talencie. Borykał się z kontuzjami, więc to zrozumiałe, że ma obecnie problemy z formą. On potrzebuje czasu. Ten chłopak jest młody i dysponuje wielkim talentem. Stać go na znacznie więcej, ale jak mówiłem ma za sobą kontuzję. W Twojej głowie kłębi się wtedy wiele myśli. Na domiar wszystkiego trafił do najlepszej drużyny w Europie. Tutaj zawsze gra 11 najlepszych. Musisz na to ciężko pracować. To dla niego nowe środowisko, przeprowadził się z rodziną. Jesteśmy w pełni przekonani do jego potencjału.”

...powrotu Muellera do kadry Niemiec:

„...W obecnej formie Thomas pomógłby każdej drużynie na świecie. Joachim Loew wspominał, że pragnie zawsze posyłać na boisko zespół, który będzie skuteczny i odniesie sukces.”

...transferów i finansów FCB:

„...Zawsze będziemy starać się wzmacniać drużynę, aby miała szansę na zdobycie największych europejskich tytułów. Ale nie zrobimy tego kosztem finansowej i ekonomicznej siły FCB.”

źródło: Sport1 / TZ

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama26.12.2020 11:27
Ciekawe co zrobimy z defensywą na nowy sezon. Szykuje się spora przebudowa i naprawdę mocno jestem ciekaw jaką drogę obierzemy w tej sytuacji biorąc pod uwagę żeby zgadzało się wszystko pod kątem ekonomia, ilość i odpowiednia jakość.
26.12.2020 03:06
Jeszcze trochę i będzie dobrze
25.12.2020 22:38
Powoli coś rzeczywiście z tego campusu zaczyna kiełkować, ale jeszcze trochę musi minąć żeby zbierać prawdziwe owoce.
25.12.2020 22:20
Oby tylko odpowiednie talenty jak najszybciej trafiły do pierwszej drużyny. Wtedy będzie można powiedzieć, że campus jest efektywny.
25.12.2020 19:20
Widać że Campus to genialne posunięcie.