DieRoten.pl

Hainer broni Mane: Nie zapomniał jak grać w piłkę

23.03.2023, 13:31:51
Vitalii Vitleo / Shutterstock.com

Odkąd Sadio Mane uporał się z kontuzją i powrócił do pełnej sprawności, Senegalczyk znajduje się pod niemałym ostrzałem mediów i ekspertów.

Ma to oczywiście związek ze słabszą dyspozycją senegalskiego pomocnika oraz faktem, że był on wystawiany na środku ataku, czyli na pozycji, gdzie nie czuje się zbyt komfortowo i nie jest w stanie w pełni „rozwinąć swoich skrzydeł”.

Choć Sadio Mane był ostatnimi czasy krytykowany w mediach i wśród środowiska kibicowskiego, to 30-latka w obronę postanowił wziąć prezydent Herbert Hainer, który jest przekonany, że skrzydłowy wraz z praktyką meczową powróci do swojej najlepszej formy.

− Sadio po prostu brakuje praktyki meczowej po przebytej kontuzji. Krok po kroku będzie stawał się coraz lepszy. On nie zapomniał jak grać w piłkę – to wyjątkowy piłkarz i jestem o tym przekonany – powiedział Hainer.

− Już w pierwszej części sezon mogliśmy dostrzec, że Sadio może być decydującym czynnikiem. Wystarczy wspomnieć o jego asyście z przewrotki w niedawnym meczu ligowym z Augsburgiem – podsumował Herbert Hainer.

Mając na uwadze wszystkie rozgrywki krajowe i europejskie (Bundesliga, Puchar Niemiec, Superpuchar Niemiec i Liga Mistrzów), to Sadio miał okazję wystąpić w 28 meczach o stawkę, zaś jego dorobek w tym czasie to 11 bramek oraz 5 trafień.

źródło: Bild.de
Login

GabrielStach

Wspieraj twórczość autora:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)



23.03.2023 19:34
W tym roku po kontuzji wygląda kiepsko niestety, może po przerwie reprezentacyjnej będzie lepiej wyglądał.
23.03.2023 19:28
Miał kontuzje dlatego tak słabo ale spokojnie, jestem pewny że będzie jeszcze wiodącą postacią w naszym zespole!!
23.03.2023 18:26
Do tej pory sezon wybitnie nieudany dla Mane, jak się nie nie ocknie czekają go losy Sarra
23.03.2023 14:32
Robercik obijał poprzeczki i słupki, a Mane łapie się na spalone. Też jestem zdania, że oceniajmy go ewentualnie po sezonie dopiero.
Dużo zawodników łapie tajemnicze kontuzje przed pierwszymi meczami eliminacyjnymi do Euro. Ale na 1 mecze, po przerwie mają być gotowi, przypadek?
23.03.2023 14:23
Niech w dwumeczu z $ity pozamyka wszystkim gęby - w tym mi.
23.03.2023 13:45
Nikt mu nie zarzuca, że zapomniał jak gra się w piłkę bo umiejętność Mane ma, tylko ostatnio obniżył loty i mamy wszyscy nadzieję że wróci do kapitalnej formy. Drugi fakt, że jest to skrzydłowy zawodnik a nie 9.