Ana María Guzmán definitywnie żegna się z Bayernem Monachium. Kolumbijska obrończyni po okresie wypożyczenia zostaje zawodniczką Palmeiras i będzie kontynuować karierę w Brazylii.
Ana María Guzmán nie jest już piłkarką Bayernu Monachium. 21-letnia
reprezentantka Kolumbii na zasadzie transferu definitywnego zasiliła szeregi
Palmeiras, gdzie występowała już wcześniej w ramach wypożyczenia.
Guzmán trafiła do Bayernu latem 2023 roku z Deportivo
Pereira i uchodziła za jedną z najbardziej obiecujących zawodniczek młodego
pokolenia. Jej rozwój wyhamowała jednak poważna kontuzja kolana, której doznała
kilka miesięcy po transferze podczas zgrupowania reprezentacji Kolumbii. Po
długiej rehabilitacji wróciła do gry jesienią 2024 roku, rozgrywając osiem
spotkań w pierwszej i drugiej drużynie monachijskiego klubu.
Na początku 2025 roku została wypożyczona do Utah Royals FC,
lecz pobyt w Stanach Zjednoczonych zakończył się wcześniej, aby umożliwić
finalizację transferu do Palmeiras.
Dyrektor sportowy FCB Frauen, Francisco De Sá Fardhila,
podkreślił, że kontuzja znacząco utrudniła zawodniczce rozwój w Monachium.
Jednocześnie zaznaczył, że klub docenia jej profesjonalizm i charakter, życząc
Kolumbijce powodzenia podczas dalszej kariery w jednej z czołowych drużyn
Ameryki Południowej.
Komentarze