DieRoten.pl

Gulacsi: Neuer jest dla mnie wzorem

08.01.2021, 08:36:14
FotoOlimpik

Doskonała gra w ostatnich miesiącach, a zwłaszcza w sezonie 2019/20 sprawiła, że Manuel Neuer w pełni zasłużenie został wybrany Bramkarzem Roku w wielu prestiżowych plebiscytach.

Kapitan bawarskiego klubu od dłuższego czasu jest prawdziwą ostoją „Gwiazdy Południa” – jego interwencje i genialne parady niejednokrotnie ratowały kolegów przed stratą bramek w ważnych momentach i nie tylko.

Wielu ekspertów nie ma wątpliwości, że choć Manuel Neuer ma 34 lata na karku, to staje się coraz lepszy. Ostatnio na temat bramkarza niemieckiej reprezentacji wypowiedział się Peter Gulacsi, który to z kolei strzeże dostępu do bramki w drużynie RB Lipsk.

− Jestem w idealnym wieku jak na bramkarza i chcę grać w lidze przez długi czas. Manuel Neuer pokazuje, że nawet w wieku 34, 35 lat można nadal grać na najwyższym poziomie. Jest dla mnie zdecydowanym wzorem do naśladowania pod tym względem – powiedział Gulacsi.

W dalszej części rozmowy węgierski golkiper odniósł się również do rywalizacji w Bundeslidze (Lipsk traci obecnie tylko 2 punkty do monachijczyków). Gulacsi nie ukrywa również, że jednym z jego wymarzonych tytułów do zdobycia jest Puchar Ligi Mistrzów lub patera za mistrzostwo Niemiec.

− W LM nie będziemy mieli łatwo. W Bundeslidze z kolei depczemy Bawarczykom po piętach. Jeśli będziemy bardziej regularni niż miało to miejsce w poprzednich latach, to wyścig będzie zacięty do samego końca. W Pucharze Niemiec chcemy dotrzeć do finału – dodał Węgier.

− Jeśli miałbym wybór, to wygrałbym triumf w Bundeslidze lub Lidze Mistrzów. Nie mam też nic przeciwko wygranej na Euro i Mundialu z Węgrami (śmieje się). Oczywiście Puchar Niemiec również jest naszym celem. Główny cel, to zdobyć jakiś tytuł – podsumował Peter Gulacsi.

źródło: Bild.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)

reklama08.01.2021 11:32
08.01.2021 09:54
Manu wyznaczył standardy na pozycji bramkarza na wiele lat.