Guardiola zadowolony z Rode i Kimmicha

Po meczu w Darmstadt Pep Guardiola nie krył podziwu dla Sebastiana Rode oraz Kimmicha - obaj zostali pochwaleni przez bossa Bayernu. Warto przypomnieć, że to właśnie Rode w drugiej połowie przyczynił się do zdobycia dwóch kolejnych bramek. Przy trafieniu na 2:0 podał idealną piłkę do Kingsleya Comana, który wykorzystał okazję i zdobył bramkę. Kilkadziesiąt sekund później Sebastian po fenomenalnym rajdzie wbił piłkę do siatki golkipera gospodarzy.

"Obaj zasługują na więcej minut niż dałem im do tej pory," powiedział trener Bawarczyków. "Pokazali dziś jak dobrymi są zawodnikami." Mimo wszystko Guardiola był najbardziej zadowolony z powrotu na boisko Javiego Martineza, który wszedł na boisko w 66. minucie spotkania.Dla Katalończyka to ważne, ponieważ Javi może grać zarówno w środku pola jak i na pozycji stopera.

"Jestem niesamowicie szczęśliwy," powiedział uśmiechnięty Martinez. "Wszystko jest dobrze. Nie było żadnej reakcji i bólu w moim kolanie," dodał. Swoje zdanie na temat wygranego meczu z Darmstadt wyraził również Rode: "Uważam, że to bardzo dobry występ."