DieRoten.pl
Reklama

Guardiola: Przyjechaliśmy do Monachium wygrać

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Za niespełna dwie godziny emocje sięgną zenitu na Allianz Arenie, gdzie miejscowy Bayern podejmie ekipę Manchesteru City.

Dokładnie o 21:00 oczy wielu kibiców skierują się na stolicę Bawarii, gdzie piłkarze Bayernu Monachium postarają się odrobić straty w rewanżowym starciu ćwierćfinału Ligi Mistrzów przeciwko Manchesterowi City.

Przy okazji tego pojedynku, na wczorajszej konferencji prasowej, na pytania dziennikarzy odpowiadał trener „The Citizens”, czyli Pep Guardiola, który dał jasno do zrozumienia, że celem jego zespołu będzie wygrana. Niemniej jednak Katalończyk jest świadom, że FCB może być bardzo niebezpieczne u siebie.

− Przyjechaliśmy tutaj do Monachium, aby wygrać, a nie bronić się. To nie jest naszą ambicją – powiedział Guardiola.

− To okazja do sprawdzenia się przeciwko jednej z najlepszych drużyn w Europie. Postaramy się narzucić swoją grę. Najlepszą mentalnością jest próba wygrania meczu. Musimy być skuteczni – dodał.

− Czy Bayern może odwrócić losy dwumeczu? Byłem tutaj. Oni mają to w sobie, na Saebener, w swojej skórze, wierzą w to. Z historią, którą mają w tym klubie. Wszyscy wiedzą, jak dobry jest Bayern, nie muszę tego mówić mojej drużynie – mówił dalej.

Pod koniec rozmowy z dziennikarzami, katalońskiego trenera poproszono także o kilka słów na temat swojego powrotu do Monachium, gdzie w przeszłości pracował przez 3 lata.

− Spędziłem tu niesamowity czas z moją rodziną. Klub jest niezwykły, mam tu wielu przyjaciół. Jesteśmy tutaj, aby wygrać. Po meczu nie mogę się jednak doczekać spotkania z wieloma osobami – podsumował Pep Guardiola.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...