DieRoten.pl
Reklama

Gravenberch: Chcę wygrać Ligę Mistrzów z Bayernem

fot. Shutterstock.com\Vlad1988
Reklama

Nie dalej jak wczoraj, Bayern Monachium w końcu oficjalnie potwierdził zakontraktowanie nowego środkowego pomocnika – Ryana Gravenbercha z Ajaxu.

Holender podpisał z monachijczykami kontrakt, który będzie obowiązywać do końca czerwca 2027 roku. Nieoficjalnie mówi się, że Ryan będzie inkasować rocznie w zespole rekordowego mistrza Niemiec około 10 milionów euro (brutto).

Przy okazji swojej oficjalnej prezentacji, Gravenberch udzielił pierwszego wywiadu dla klubowych mediów, w którym przyznał, iż nie musiał zastanawiać się zbyt długo, kiedy dowiedział się, że tak wielki klub jak Bayern złożył mu ofertę gry w pierwszym zespole Nagelsmanna.

− Monachium to wielkie miasto. Mam za sobą testy medyczne. To piękne miasto, podoba mi się. Warunkami fizycznymi jestem wielki, ale dobrze radzę sobie też technicznie. Lubię dryblować. Mam też silny strzał. Dlatego uważam, że to czyni mnie to nieco wyjątkowym zawodnikiem – powiedział Gravenberch.

− Wszyscy wiedzą, że Bayern jest tak wielkim klubem, więc myślę, że każdy chce grać dla Bayernu. Nie musiałem długo czekać z decyzją, kiedy pojawiła się oferta FCB. Przybyłem tutaj zdobyć wiele tytułów – mówił dalej.

W tej samej rozmowie holenderski pomocnik dał również jasno do zrozumienia, iż jego wielkim celem w karierze jest wygrać Ligę Mistrzów, zaś Bayern jest odpowiednim miejscem do tego.

− To oczywiste, że chcesz zdobyć Ligę Mistrzów i sądzę, że w Bayernie mogę tego dokonać. To wielki klub, który zawsze celuje najwyżej i chce zdobywać wszystkie trofea – podsumował Ryan Gravenberch.

Źródło: FCB TV
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...