Goretzka został zmieniony z powodu urazu głowy

Pierwsza drużyna rekordowego mistrza Niemiec ma już za sobą pierwsze dwa oficjalne spotkania w ramach rundy wiosennej sezonu 2022/23.

Jak już dobrze wiemy, w ubiegły piątek podopieczni Juliana Nagelsmanna zremisowali 1:1 z RB Lipsk na wyjeździe, zaś wczorajszego wieczoru ponownie zgubili punkty i ugrali tylko wynik 1:1 z 1. FC Koeln.

Mimo wszystko warto podkreślić, że wyrównujący gol dla monachijczyków padł dopiero w dziewięćdziesiątej minucie tego spotkania…

Jakby tego wszystkiego było mało, to podczas pomeczowej konferencji prasowej, trener bawarskiego klubu potwierdził, że powodem zmiany Leona Goretzki w przerwie starcia na Allianz Arenie był uraz głowy, po tym jak Niemiec zderzył się z jednym z graczy „Kozłów”.

− Przy zderzeniu z graczem Kolonii, został uderzony w głowę, ale początkowo czuł się dobrze − powiedział Nagelsmann.

− Zawroty głowy stopniowo stawały się jednak coraz większe, aż nastąpiła przerwa. Postanowiliśmy zareagować i zmienić go − podsumował Leon Goretzka.