DieRoten.pl

Goretzka: Wiemy, że nie wszystko poszło idealnie

21.05.2022, 10:51:41

Sezon 2021/22 dobiega końca – w najbliższą sobotę „Bawarczycy” w finałowej kolejce Bundesligi zmierzą się na wyjeździe z drużyną VfL Wolfsburg (15:30).

Nie tak dawno temu na temat bieżącego sezonu 2021/22 w rozmowie dla „Sport1” wypowiedział się Leon Goretzka, który zaznaczył, iż cały zespół zdaje sobie sprawę z faktu, że nie wszystko w tym roku potoczyło się idealnie.

Niemniej jednak Niemiec jest przekonany, że cały klub szybko rozpocznie analizę. Ponadto pomocnik zaznaczył, że najważniejszym będzie jak najlepiej wykorzystać czas na dopracowanie szczegółów, zwłaszcza że sezon 2022/23 rozpocznie się szybciej, niż można się spodziewać.

− Wiemy, że w tym roku nie wszystko poszło idealnie (...). Niemniej jednak uważam, że zawsze trzeba sobie przypominać, aby cieszyć się chwilą obecną, ponieważ jest ona nagrodą za cały rok ciężkiej pracy. Ostatecznie mentalność jest bardzo ważnym czynnikiem w analizie jakości. Będziemy musieli dokręcić różne śruby. Można to uprościć i powiedzieć, że to tylko mentalność, ale szczerze mówiąc, nie sądzę, abyśmy wtedy doszli do jakiejkolwiek analizy – powiedział Goretzka.

− Znając nas, ponowna ocena rozpocznie się najpóźniej jutro. Ponownie omówimy pewne sprawy, ponieważ przyszły sezon nadejdzie szybciej, niż nam się wszystkim wydaje. Musimy dobrze wykorzystać ten czas na dopracowanie spraw. Myślę, że w ostatecznym rozrachunku nie ma tu nic przełomowego. To wiele szczegółów, które składają się na całość – mówił dalej.

− Osiągnęliśmy taki poziom w piłce, że małe rzeczy mają znaczenie i mogą decydować o kierunku, w jakim potoczy się mecz. W tym sezonie po prostu nie dorównywaliśmy sobie tu i ówdzie, więc trzeba się upewnić, że odzyskamy to na boisku, zwłaszcza w ważnych meczach – dodał.

W tej samej rozmowie z dziennikarzem, pomocnik bawarskiego klubu odniósł się również do kwestii swojej kontuzji, która wyeliminowała go z gry na kilka miesięcy. Celem Leona jest teraz ruszyć z wysokiego C w przyszłym sezonie.

− Ten sezon nie był dla mnie idealny. Myślę jednak, że kiedy byłem na boisku, to dawałem z siebie wszystko. Mimo to w przyszłym sezonie chcę znów osiągnąć więcej, zarówno osobiście, jak i z całym zespołem – podsumował Leon Goretzka.

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)21.05.2022 20:00
Po co wałkują w kółko to samo!! Jak było każdy widział a gracze niech się wezmą za robotę!!
21.05.2022 17:11
Mam nadzieję, że wnioski zostały wyciągnięte i następny sezon będzie lepszy (Choć trudno mi w to uwierzyć)
21.05.2022 12:44
Julek musi poprawić wiele rzeczy. Liczę że będzie dobrze w przyszłym sezonie.
21.05.2022 11:33
Oby w następnym sezonie było lepiej!