DieRoten.pl
Reklama

Goretzka: Sezon trzeba podzielić na dwie części

fot. vitaliivitleo / Photogenica
Reklama

Sezon 2022/23 dla pierwszej drużyny Bayernu Monachium oficjalnie dobiegł końca 27 maja, kiedy to monachijczycy mierzyli się z 1. FC Koeln.

Tego dnia podopieczni Thomasa Tuchela rzutem na taśmę pokonali Kolonię 2:1 i tym samym sięgnęli po mistrzostwo Niemiec, jako że Borussia Dortmund wypuściła paterę z rąk, remisując z FSV Mainz 2:2.

Przy okazji wywiadu dla niemieckiego portalu „Sport1”, na temat minionego sezonu 2022/23w wykonaniu monachijczyków wypowiedział się Leon Goretzka, który uważa, że kampanię FCB można tak naprawdę podzielić na dwie części – bardzo dobrą i złą.

− Sezon trzeba podzielić na dwie części. Pierwsza część była bardzo dobra, druga zła i nie do zaakceptowania. Musimy sobie to wypominać. Ale jeśli spojrzeć na nasze występy w Lidze Mistrzów, to rozegraliśmy bardzo dobry sezon aż do odpadnięcia z Manchesterem City – powiedział Goretzka.

− Tego mi trochę brakuje z perspektywy czasu, jeśli mam być szczery, ponieważ graliśmy przeciwko świetnym drużynom i mieliśmy kilka naprawdę wspaniałych wieczorów. Niestety, straciliśmy wszystko w ciągu 20-30 minut przeciwko City i ostatecznie zostaliśmy słusznie wyeliminowani – dodał.

Pomocnika Bayernu Monachium zapytano również o wyjaśnienie kwestii spadku formy zespołu po zakończeniu mistrzostw świata w 2022 roku.

Nie ma jednego powodu. Wiele się wydarzyło. Wciąż pamiętam wszystkie nagłówki przed mundialem: „Wszystko jak zwykle w Bundeslidze”, „Mistrzostwo prawie pewne”, „Nudna walka o tytuł”. Wtedy wszystko było na topie. Po mistrzostwach świata już nie – podsumował Leon Goretzka.

Źródło: Sport1
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...