DieRoten.pl
Reklama

Goretzka: Oczywiście, że jestem rozczarowany

fot. Pod Stadionem
Reklama

Dziś oficjalnie rozpoczęła się pierwsza w tym sezonie przerwa reprezentacyjna, w trakcie której rozegranych zostanie wiele ciekawych spotkań na arenie międzynarodowej.

Jeśli mowa o pierwszej drużynie Bayernu Monachium, to tradycyjnie powołanych zostało wielu zawodników – najwięcej, bo 5 możemy wyróżnić w reprezentacji narodowej Niemiec (dziś awaryjnie dowołany został Thomas Mueller).

Niestety, ku wielkiemu zaskoczeniu, powołania nie otrzymał Leon Goretzka, który od początku sezonu prezentuje się bardzo dobrze i pełni ważną rolę w zespole Thomasa Tuchela. Niemiec zamieścił niedawno w social mediach wpis, w którym odniósł się do decyzji Hansiego Flicka.

− Wiecie, jak bardzo jestem dumny, że mogę grać dla Niemiec. Jestem bardzo rozczarowany zaskakującą decyzją o nieobecności we wrześniu. Szczególnie w ostatnich tygodniach czułem się naprawdę dobrze i naprawdę nie mogłem się doczekać, aby wnieść swój wkład w drużynę narodową, abyśmy mogli wrócić na drogę do sukcesu jako zespół – napisał Goretzka.

Wszyscy na to zasługujecie, całe Niemcy na to zasługują! Jednocześnie muszę zaakceptować decyzję trenera i będę nadal ciężko pracował każdego dnia, aby wykorzystać dobry początek sezonu – dodał.

Życzę nam wszystkim dwóch udanych meczów i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć nas wszystkich razem wspierających chłopaków na meczach! Najpóźniej potrzebujemy Was wszystkich na Mistrzostwach Europy w naszym kraju! Dziękuję za wsparcie! – podsumował Leon Goretzka.

Pomocnik Bayernu Monachium od momentu swojego debiutu w reprezentacji narodowej (13 maja 2014 roku), miał okazję wystąpić do tej pory w 53 oficjalnych meczach o stawkę dla kadry Niemiec, zaś jego dorobek w tym czasie to 14 bramek oraz 11 asyst.

Źródło: Instagram LG
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...