DieRoten.pl

Bayern Monachium w trwającym letnim okienku transferowym nie wydał jeszcze ani centa − z wypożyczenia powrócił Renato Sanches oraz Serge Gnabry, podczas gdy Leon Goretzka zasilił szeregi FCB na zasadzie wolnego transferu.

reklama

Na przestrzeni ostatnich kilku tygodni młody Niemiec kilkukrotnie wypowiadał się w wywiadach na temat swojego transferu do Bayernu. Tym razem Leon kilka słów odnośnie swojej decyzji o wyborze monachijskiego Bayernu udzielił dla dziennika "Sport Bild".

− Cała ta sytuacja towarzyszy mi od początku mojej kariery. Stale, raz po razie musisz udowadniać samemu sobie swoją wartość i akceptować nowe wyzwania. Czuję się gotowy i przygotowany do pracy w Monachium. Jestem co do tego przekonany − stwierdził Goretzka.

W tej samej rozmowie wychowanek VfL Bochum odniósł się także do mistrzostw Świata w Rosji. Przypomnijmy raz jeszcze − nasi sąsiedzi zza Odry odpadli z turnieju już na etapie fazy grupowej zdobywając zaledwie 3 na 9 możliwych punktów...

Po mistrzostwach Świata na samym początku czułem pustkę w głowie. Chciałem pokazać, że jestem gotowy, nie mogę winić samego siebie, gdyż dałem z siebie wszystko. Skorzystałem ze swojej szansy − mówił dalej Niemiec.

23-latek zapowiedział także, iż mistrzostwa Świata w Rosji nie były jego ostatnim wielkim turniejem w karierze. Leon dał jasno do zrozumienia, że ma wielkie plany i ambicje co do swojej przyszłości.

− Nie sądzę, że był to mój ostatni turniej mistrzostw Świata w karierze dla kadry narodowej, lecz raczej jeden z wielu. Pragnę odegrać w reprezentacji znaczącą rolę w przyszłości − podsumował wychowanek VfL Bochum.

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)

reklama13.07.2018 00:29
Myśle ze jak odejdziemy od tej pseudo tikitaki i zaczniemy grać szybko, to może i Grotezka się w tym odnajdzie.
11.07.2018 23:17
@John1984
Po tym mundialu to już nikogo nie powinni powołać tylko znaleźć 23 nowych zawodników bo tam juz nie było drużyny.

A odnośnie Leona dajmy mu się pokazać a może udowodni swoją wartość osobiściena to liczę a jeśli się nie uda to za sezon albo dwa za fajną kasę można sprzedać
11.07.2018 22:52
Sory ale ja gościa w Bayernie nie widze. Obym sie mylił.To taki zakup bo za darmo i bo Niemiec i ze gra w reprezentacji. CHOCIAŻ PO TYM MUNDIALU TO BYM GO JUZ NIE POWOŁAŁ :)
11.07.2018 20:57
Myślę, że z początku będzie potrzebował chwilę czasu, aby potwierdzić swoją wartość i przydatność na boisku. Uważam jednak, iż po upływie niedługiego czasu może stać się jednym z podstawowych piłkarzy na swojej pozycji. Najważniejsze, żeby powrócił do swojej najlepszej formy :)
11.07.2018 20:41
Ja uważam, że będą z niego ludzie. Dobra technika użytkowa, inteligencja piłkarska, nieźle też gra głową. Z pewnością ka papiery na granie w Bayernie. Byle kontuzje go omijały. Z Niemców podoba mi się jeszcze Brandt, szkoda że temat jego transferu upadł jakiś czas temu. No i Leon Bailey, ale pewnie to już teraz wydatek rzędu 80mln. Tyle, że jak mamy kombinować z Rebiciami za 50m, to już lepiej kogoś młodszego z w.w. dwójki.
11.07.2018 15:40
taaa gotowy jak na reprezentację i wzięcie odpowiedzialności na własne barki... i na Mundial...
pustkę to ja czuję jak widzę Twoją grę chłopie... pustkę to mieli chyba Uli i Karl biorąc go do Bayernu... pustkę to mają teraz przez WIELKIE ''P'' dając odejść Vidalowi bo mamy tego miękkiego Leona...
11.07.2018 15:23
Nie ma innej opcji, żeby grać dla Bayernu, trzeba być gotowym. Renato nie był gotowy i teraz możemy zobaczyć, że jest w bardzo złym położeniu.
11.07.2018 14:54
Wielkie nadzieje z nim wiąże i mocno wierzę że jest to gracz podstawowego składu w naszym zespole!!

reklama