Gomez strzela w reprezentacji

Reprezentacja Niemiec pokonała, w towarzyskim meczu rozegranym w Sinsheim, reprezentację Urugwaju. Ostatnio obie jedenastki spotkały się w meczu o trzecie miejsce na Mundialu w RPA. Wtedy też górą byli podopieczni Joachima Löwa.

Konto otworzył w 20. minucie Mario Gomez, który wykorzystał błąd obrony i popisał się efektownym rajdem. 15 minut później, wynik podwyższył nowy nabytek Bayeru Leverkusen - utalentowany Andre Schürrle. Zaledwie 3 minuty po rozpoczęciu drugiej połowy, goście z Ameryki Południowej zdobyli kontakową bramkę. Piłka, po małym zamieszaniu, trafiła pod nogi Waltera Gargano, który nie miał problemów z pokonaniem Manuela Neuera.

Choć był to tylko mecz towarzyski, nie zabrakło emocji. Urugwajczycy przycisnęli mocniej w ostatnich minutach, ale Manu nie dał się zaskoczyć. Na chwile przed ostatnim gwizdkiem, został niesportowo potraktowany przez jednego z przeciwników, a w jego obronie stanął strzelec pierwszej bramki, Gomez. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Niemiec 2:1.

Obok Gomeza, mecz w pierwszej jedenastce zaczęli Philipp Lahm, Thomas Müller i Toni Kroos, a w drugiej połowie na placu gry pojawili się Miroslav Klose i Holger Badstuber,