Golden Boy: Głosujemy na Bawarczyków

Jak co roku włoski „Tuttosport” publikuje listę zawodników, którzy są nominowani do prestiżowej nagrody dla młodych i utalentowanych zawodników, czyli Golden Boy.

Przypominamy o możliwości oddawania swoich głosów na Golden Boy 2022.

Zgodnie z zapowiedziami, lista nominowanych zawodników została uszczuplona o 20 kolejnych nazwisk. Wśród nominacji do nagrody Golden Boy 2022 znalazło się trzech zawodników rekordowego mistrza Niemiec. Mowa jest o takich piłkarzach jak Jamal MusialaRyan Gravenberch oraz Mathys Tel.

Listę 40 graczy uzupełnia również sporo nazwisk z klubów występujących w Bundeslidze – najwięcej reprezentantów, bo aż trzech posiada Borussia Dortmund.

Golden Boy to nagroda, która przyznawana jest dla najlepszego zawodnika w Europie do lat 21. W finalnym głosowaniu bierze udział dokładnie 40 przedstawicieli mediów z całej Europy. Przypominamy zarazem, że przed rokiem zwyciężył Pedri z Barcelony.

Nominowani piłkarze z Bundesligi:

FC Bayern: Jamal Musiala, Ryan Gravenberch Mathys Tel.
BVB: Karim Adeyemi, Jude Bellingham i Gio Reyna.
RB Lipsk: Josko Gvardiol.
Bayer 04: Piero Hincapie.
1. FC Koeln: Jan Thielmann.
SC Freiburg: Kiliann Sildillia.
Eintracht Frankfurt: Ansgar Knauff.

Dla przypomnienia warto jeszcze wspomnieć, że w przeszłości, a będąc dokładniejszym w 2016 roku zwyciężył były piłkarz Bayernu ‒ Renato Sanches.

„Tuttosport” będzie rzecz jasna sukcesywnie zmniejszał liczbę nominowanych piłkarzy, po czym ostatecznie zostanie wyłoniony zwycięzca 2022 roku (jesienią przed startem Mundialu w Katarze).